Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Stypendium za staż we włoszczowskim szpitalu

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Stypendium za staż we włoszczowskim szpitalu

Włoszczowa / 07 lutego 2019 / Tekst
Fot. Szpital Powiatowy we Włoszczowie Fot. Szpital Powiatowy we Włoszczowie

Studenci, którzy są na V lub VI roku kierunku lekarskiego i chcą odbyć staż w Szpitalu Powiatowym we Włoszczowie, mają szansę na skorzystanie ze stypendium o wartości 2000zł miesięcznie.

Stypendium przyznawane studentom jest sponsorowane przez Starostwo Powiatowe we Włoszczowie. – Starostwo jest niejako płatnikiem tego stypendium i to ono jest organizatorem całego przedsięwzięcia. Wnioski o przyznanie funduszy należy składać w starostwie powiatowym – mówił Sławomir Sobański, dyrektor Szpitala Powiatowego we Włoszczowie.

Stypendium może otrzymać student, który nie powtarza roku, na którym się o nie ubiega, a także nie korzysta z urlopów określonych w regulaminie studiów. – Generalnie założenia tego programu stypendialnego są takie, że student V i VI roku medycyny ma możliwość podpisania trójstronnej umowy o to stypendium między szpitalem i starostwem. Zobowiązuje się on do odbycia stażu i odpracowania określonej liczby lat w naszym szpitalu – podkreślał dyrektor Sobański.

Trzynastomiesięczny staż pozwala studentowi na poznanie struktury działania szpitala na różnych oddziałach, a po jego ukończeniu na dokonanie wyboru specjalizacji.

Regulamin przyznawania stypendiów znajduje się na stronie internetowej: WWW.powiat-wloszczowa.pl

ZOSTAW KOMENTARZ