Na antenie: Weekend z blondynką
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Stypendia dla uzdolnionych

Na antenie: Weekend z blondynką
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Stypendia dla uzdolnionych

Świętokrzyskie / 09 listopada 2016 / Tekst
Stypendia dla uzdolnionych fot. Dariusz Skrzyniarz / archiwum

W sumie 400 uczniów z regionu otrzyma unijne stypendia na bieżący rok szkolny. Wnioski przyjmowane będą od 17 listopada. Co ciekawe, wśród dokumentów musi znaleźć się plan rozwoju ucznia, który następnie ma być realizowany wraz z opiekunem. Adresatem tego wsparcia jest uzdolniona młodzież.

Unijny program stypendialny dedykowany jest uczniom gimnazjów, liceów, techników i szkół zawodowych pochodzącym z rodzin, w których dochód na jednego członka rodziny nie przekracza 1348 zł (1520 zł w przypadku, gdy w rodzinie jest osoba niepełnosprawna). Wartość stypendium to 370 złotych miesięcznie i przyznawane będzie na okres 10 miesięcy. Wypłaty nie będą jednak dzielone na raty. Stypendyści jednorazowo otrzymają po 3700 zł.

Program ma podnosić kompetencje młodzieży, zwłaszcza z zakresu matematyki, teleinformatyki i języków obcych. Osoby starające się o stypendium muszą przygotować Plan Rozwoju Edukacyjnego Ucznia. To indywidualny program nakreślający kierunki rozwoju uzdolnień młodego człowieka. Opracowanie takiego dokumentu powinno być efektem współpracy nauczyciela z uczniem i jego rodzicami. Każdy ze stypendystów w ramach projektu będzie też otoczony opieką nauczyciela, który otrzyma za to wynagrodzenie w wysokości 500 złotych.

Wnioski przyjmuje Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Szczegóły programu stypendialnego można znaleźć na tej stronie.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna