STARCOM MULTI (7)
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Stypendia dla uzdolnionych
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Stypendia dla uzdolnionych

Świętokrzyskie / 09 stycznia 2017 / Tekst
Stypendia dla uzdolnionych fot. Dariusz Skrzyniarz / archiwum

Stypendia dla uzdolnionych uczniów zawodówek czekają. Urzędnicy marszałka ogłosili drugi nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej tym, którzy zdobywają zawód i przy tym mają dobre oceny. Młodzież z terenu województwa świętokrzyskiego może liczyć na jednorazową wypłatę 3700 złotych. 

Według planów takie stypendium ma trafić do 200 uczniów szkół zawodowych, lecz w pierwszym naborze dokumentów nie wpłynęła dostateczna liczba zgłoszeń. - Ogłosiliśmy dodatkowy nabór na 36 stypendiów. To dość krótki nabór, bo potrwa do końca stycznia - mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor departamentu zajmującego się edukacją w urzędzie marszałkowskim. Według regulaminu wysokość jednej raty stypendium wynosi 370 złotych i przyznawane jest na 10 miesięcy. - Wypłacamy je w jednej transzy, żeby uczniowie mogli kupić jakiś sprzęt, komputer czy pomoce naukowe. Na co wydadzą pieniądze zdecydują sami stypendyści – dodaje dyrektor Kowalczyk. 

Stypendium uzyskają ci, którzy osiągają dobre wyniki w nauce i dodatkowo zgłoszą Indywidualny Plan Rozwoju Edukacyjnego Ucznia. Chodzi o indywidualny program edukacyjny, który realizowany będzie przez stypendystę pod opieką wyznaczonego nauczyciela. Szczegóły dotyczące pomocy finansowej dla uzdolnionej młodzieży znajdziemy na stronie internetowej urzędu marszałkowskiego w dziale „Stypendia dla uczniów”. 

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna