Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Strefa Ekonomiczna wspiera kolejne firmy

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Strefa Ekonomiczna wspiera kolejne firmy

Starachowice / 26 lutego 2019 / Tekst

4 decyzje o wsparciu na inwestycje o wartości maksymalnej blisko 230 milionów wydała w tym roku Specjalna Strefa Ekonomiczna w Starachowicach. We wtorek, podczas specjalnej konferencji prasowej, stosowne dokumenty przedsiębiorcom przekazał Marcin Perz, prezes zarządu spółki.

– Ta informacja potwierdza stabilny wzrost gospodarczy w naszym kraju i udział w nim zarówno Specjalnej Strefy Ekonomicznej, jak i przedsiębiorców, którym bardzo dziękuję. Instrument jakim dysponujemy jest coraz bardziej konkurencyjny od dofinansowania unijnego. Coraz więcej firm decyduje się na decyzję o wsparciu i zwolnienie z podatku jakie dajemy, niż na dofinansowanie unijne. Dzięki temu polska gospodarka jest budowana na stabilnych fundamentach. Nie uzależniamy się od gotówki unijnej. Przedsiębiorcy sami angażują swoje środki finansowe – mówił prezes Perz.

Z tego wyjątkowego wsparcia skorzystała m.in. firma Animex. – Chciałem serdecznie podziękować za zaufanie. Nowa linia, którą planujemy wybudować w naszym zakładzie jest jedną z najnowocześniejszych w Europie, a może i na świecie. Są tam zastosowane innowacyjne zastosowania techniczne. To bardzo duże przedsięwzięcie, którego koszt to ok. 100 milionów złotych – tłumaczy Zbigniew Szamborski, dyrektor techniczny przedsiębiorstwa.

Kolejnym podmiotem, które uzyskało możliwość pomocy ze strony SSE Starachowica jest spółka Nordkalk, która wykorzysta ją na zwiększenie zdolności produkcyjnych zakładu oraz przedsiębiorstwo Nałęczów Zdrój, którego obecny zakład zostanie rozbudowany o nowe obiekty, a obecna infrastruktura zostanie stosownie zmodernizowana i wyposażona w nowoczesne linie technologiczne.

W konferencji prasowej wziął także udział poseł Krzysztof Lipiec z Prawa i Sprawiedliwości oraz Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

ZOSTAW KOMENTARZ