Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Strażnik graniczny z Kielc na ratunek tonącemu

wtorek, 11 sierpnia 2020 13:05 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Na co dzień pracownik Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, po godzinach – bohater. Dzięki natychmiastowej pomocy Michała Jamioła, 45-letni Macedończyk cały i zdrowy trafił na brzeg. Od tragedii było o włos.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło trzeciego sierpnia, w Dojranie w Macedonii Północnej. Tuż przed zakończeniem VI edycji wspólnej operacji z Policją Republiki Macedonii, chor. SG Michał Jamioł odpoczywał przed hotelem. W pewnym momencie usłyszał odgłosy rozchlapywanej wody, od strony przylegającego do ośrodka Jeziora Dojran.

30 metrów od linii brzegowej zauważył mężczyznę, który wykonywał niekontrolowane ruchy w wodzie i próbował wołać o pomoc. Strażnik bez chwili wahania skoczył mu na pomoc. W kilka sekund dopłynął do tonącego i przeholował  go w miejsce, gdzie wyczuwalny był już grunt pod nogami.

Po paru godzinach 45-latek odwiedził funkcjonariusza w hotelu i podziękował za ocalenie życia. Miał dużo szczęścia, bo Michał Jamioł jest nie tylko świetnie wyszkolonym pracownikiem straży granicznej, ale także ratownikiem wodnym. Oprócz tego znakomitym sportowcem - wielokrotnie zdobywał tytuł mistrza Polski Straży Granicznej w biegach przełajowych.

źródło: https://www.karpacki.strazgraniczna.pl/

Nowy numer!
35/2020 35/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO