Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

REGION

Strażacy z dwóch gmin dostaną pieniądze na zakup samochodów

wtorek, 08 września 2020 11:54 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Gminy Pińczów i Chmielnik otrzymały dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Do dwóch jednostek trafi w sumie 90 tysięcy złotych.

Radni podjęli uchwały w sprawie pomocy finansowej dla obu gmin podczas poniedziałkowej sesji Sejmiku. 70 tysięcy złotych zostanie przekazane jednostce w Kozubowie w gminie Pińczów. Wcześniej tamtejsi strażacy otrzymali już 20 tysięcy złotych. Oprócz tego, 20 tysięcy złotych na zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dostaną też druhowie ochotnicy ze Śladkowa Małego w gminie Chmielnik.

– Strażacy dbają o nasze bezpieczeństwo i chronią mienie, dlatego oczekują, że będą działać na sprzęcie bezpiecznym także dla nich – uzasadniał projekt uchwały marszałek województwa Andrzej Bętkowski.

Zakup samochodów jest finansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej i z budżetów gmin. Jednostki ochotniczej straży pożarnej, które otrzymały wsparcie, należą do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO