Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Strajku nie ma, będą negocjacje

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Strajku nie ma, będą negocjacje

03 kwietnia 2017 / Tekst

Pielęgniarki i położne ze Staszowa zawiesiły akcję protestacyjną. Tym samym, strajk, który zaplanowano na dziś nie doszedł do skutku. Jak informuje Beata Uba, przewodnicząca związku zawodowego pielęgniarek i położnych w Szpitalu Powiatowym w Staszowie, dyrektor lecznicy zgodził się na negocjacje. 

- W piątek spotkałyśmy się z dyrektorem. Uzgodniliśmy, że we wtorek przystąpimy do negocjacji. Aby móc się do nich dobrze przygotować,  zawiesiliśmy akcję protestacyjną. Jeżeli jednak nie dojdziemy jutro do porozumienia to od środy rozpoczniemy strajk – zapowiada Beata Uba, przewodnicząca związku zawodowego pielęgniarek i położnych w Szpitalu Powiatowym w Staszowie

Jak  już informowaliśmy, biały personel ze staszowskiej lecznicy domaga się wpisania do pensji zasadniczej wypłacanych od dwóch lat dodatków.  Dodatki wynikają z rozporządzenia ministra zdrowia i wynoszą obecnie niecałe 460 złotych netto miesięcznie. Związek zawodowy walczy również o podwyżkę płac w wysokości 500 złotych miesięcznie dla pracowników diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna