Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Służby dbają o bezpieczeństwo w trakcie ferii

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Służby dbają o bezpieczeństwo w trakcie ferii

Kielce / 14 stycznia 2019 / Tekst

14 stycznia w naszym województwie rozpoczęły się ferie zimowe, które potrwają dwa tygodnie. Młodzież szkolna wyruszy na zasłużony wypoczynek. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym przypominają jak ważny jest odpowiedni stan techniczny pojazdów.

Policja oraz Inspektorat Transportu Drogowego intensyfikują swoje działania w tym zakresie. Od piątku działają punkty kontroli autobusów w każdym powiecie województwa świętokrzyskiego. W Kielcach znajduje się on na parkingu przy ulicy Ściegiennego obok stadionu Korony Kielce. – Policja pracuje bardzo intensywnie w tym okresie. Razem z ITD będziemy kontrolować autobusy. Autobus zostanie sprawdzony, zostanie sprawdzony kierowca, a rodzice będą spokojni i przekonani,  że ich dzieci dojadą bezpiecznie na miejsce wypoczynku. Poza tym, będziemy prowadzić wzmożone kontrole na terenie województwa. Od tego roku Świętokrzyska Policja prowadzi także akcję na stokach. Byliśmy w Krajnie, Bałtowie i tak już codziennie będziemy czuwać nad bezpieczeństwem w tych miejscach – mówił inspektor Artur Bielecki, pierwszy zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Kielcach.

Kielecki punkt kontroli jest dostępny od godziny 6 do 10 każdego dnia. – Umożliwiamy państwu nie tylko skontrolowanie autokarów w dniu wyjazdu, ale także kompleksowe przygotowanie się. Starosta kielecki wyznaczył 13 stacji diagnostycznych, na których bezpłatnie można przeprowadzić badanie techniczne pojazdu – wyjaśniał Waldemar Wiedeński, szef Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Kielcach.

O bezpieczeństwie w trakcie ferii przypomniał Bartłomiej Dorywalski, wicewojewoda świętokrzyski. – To czas beztroski, wypoczynku, gier i zabaw dla dzieci i młodzieży. Niech to będzie czas wyjątkowy, ale również bezpieczny. Mam nadzieję, że wszyscy wykażą się zasadami zdrowego rozsądku i ostrożności. Pragniemy zaapelować do wszystkich organizatorów o jak najlepsze przygotowanie wyjazdów, do rodziców, żeby wykazali się zdrowym rozsądkiem i zwracali szczególną uwagę, ale również do dzieci, aby odpowiednio podeszły do tego czasu – przypomniał Bartłomiej Dorywalski.

Służby sprawdzają średnio około 3 autokarów dziennie. Dotychczas nie było żadnych zastrzeżeń do kontrolowanych pojazdów.  W ubiegłym roku przez dwa tygodnie zbadano prawie 160 autokarów, zatrzymano jednego kierującego w stanie nietrzeźwości, natomiast stan 5 autobusów uniemożliwiał dalszą jazdę.

Poniżej punkty kontroli autobusów w naszym województwie:

Kontrole

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna