Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Służą obywatelom. Dziś świętowali

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Służą obywatelom. Dziś świętowali

Kielce / 09 listopada 2018 / Tekst

Wręczenie odznaczeń państwowych, okolicznościowe przemówienia i koncert zespołu wokalnego – tak wyglądała uroczystość z okazji Dnia Służby Cywilnej. Wydarzenie odbyło się w budynku Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach.

Głównym punktem uroczystości było przyznanie odznaczeń państwowych. Złotymi, srebrnymi i brązowymi medalami za długoletnią służbę odznaczono pracowników służby cywilnej. Wyróżnienia wręczyła Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski. – To są ludzie, którzy bardzo ciężko pracują na rzecz każdej gałęzi gospodarki. Są to ludzie zajmujący się bezpośrednio sprawami Polaków, gmin, urzędów powiatowych i dzięki ich pracy możemy mówić o tym, że wszystkie zadania wykonywane są właściwie. Przechodzą szereg szkoleń pozwalających im na dużą kompetencję, wiedze i otwartość dla ludzi. Jestem bardzo zadowolona ze swoich pracowników. Dzięki nim udało się w ostatnich trzech latach wdrożyć wszystkie rządowe projekty szybko i sprawnie. W tej chwili również pracujemy nad tym, aby jak najszybciej środki dedykowane mieszkańcom do nich płynęły – mówi Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.

Dzień Służby Cywilnej obchodzony jest corocznie 11 listopada. Data podkreśla niezwykłe znaczenie i wagę administracji państwowej. Podczas uroczystości głos zabrał również Paweł Lubieniecki, dyrektor generalny Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego. – To ważne obchody dla nas wszystkich. Z tej okazji chciałbym życzyć wszystkim pracownikom dalszych sukcesów, ciągłego rozwoju zawodowego, awansu, w tym satysfakcji ekonomicznej, a także wytrwałości i rzetelności. W sferze publicznej o rzetelności mówi się raczej w kontekście życzeniowym. Nie dostrzega się, że w odniesieniu do administracji publicznej ma ona walor normatywny, stanowiący podstawę funkcjonowania państwa – podkreślił.

W całej Polsce, w służbie cywilnej zatrudnionych jest prawie 120 tysięcy osób. Obsługują oni urzędy państwowe, instytucje i biura.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna