Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Śledztwo prokuratury. Marszałek zabrał głos

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Śledztwo prokuratury. Marszałek zabrał głos

Kielce / 13 lutego 2019 / Tekst

We wtorek w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego prokurator zabezpieczył dokumentację w związku ze śledztwem dotyczącym projektów realizowanych przez Regionalną Organizację Turystyczną. Do sprawy odnieśli się członkowie Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy przedsięwzięć z lat 2016-2018. Jak mówił Radiu eM Kielce Daniel Prokopowicz, rzecznik kieleckiej prokuratury śledztwo w tej sprawie wszczęto w styczniu tego roku. – Potwierdzam, że w Departamencie Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego przeprowadzone zostały czynności procesowe prokuratury. Jako marszałek zostałem powiadomiony o wejściu odpowiednich służb i prokuratorów. Czekamy na to co stwierdzą właściwe organy. Wkrótce zapewnie poznamy szczegóły. Sprawa dotyczy projektów realizowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach szkolenia zawodowego szkół hotelarskich – informuje Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Czynności zakończyły się wczoraj w godzinach popołudniowych. – Zostały zabezpieczone komputery, w tym między innymi sprzęt jednego z wicedyrektorów. Przesłuchani zostali także pracownicy Oddziału Kontroli – dodaje Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

Do tej pory nikomu nie postawiono zarzutów tej sprawie. Prowadzi ją Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód.

ZOSTAW KOMENTARZ