Na antenie: Twoje Ulubione Przeboje
Karol Kaleta
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Skarżysko: drugi rok odpracowywania zaległości czynszowych

Na antenie: Twoje Ulubione Przeboje
Karol Kaleta
online button
online button

REGION

Skarżysko: drugi rok odpracowywania zaległości czynszowych

Skarżysko-Kamienna / 09 stycznia 2017 / Tekst

2017 rok będzie drugim, w którym będzie realizowany program odpracowywania zaległości czynszowych w Skarżysku-Kamiennej – poinformował tamtejszy Urząd Miasta. W ub. r. w ciągu kilku miesięcy najemcy lokali komunalnych odpracowali swoje długi na łączną kwotę ponad 70 tys. złotych.

Jak informuje urząd na swojej stronie internetowej - to nowatorskie i niestosowane wcześniej w Skarżysku rozwiązanie, prezydent miasta wdrożył w kwietniu 2016 roku. Program odpracowywania zaległości czynszowych to z jednej strony wyciągnięcie pomocnej dłoni do najemców lokali gminnych, którzy posiadają zadłużenie i nie są w stanie samodzielnie go spłacić, z drugiej strony to wymierna korzyść dla miasta, ponieważ dłużnicy odpracowują swój dług np. wykonując drobne prace porządkowe na rzecz miasta – podkreślono. 

 

Osoby korzystające z takiego wsparcia, mogą sami wybrać sposób odpracowania zadłużenia. Wśród możliwych form znajdują się m.in. prace przy koszeniu trawy czy utrzymaniu terenów zielonych, a także sprzątanie budynków. 

 

Urząd wyjaśnia, że wartość pracy, wykonanej przez dłużnika pomniejsza wysokość zadłużenia począwszy od kosztów sądowych lub komorniczych. W dalszej kolejności uczestnicy programu odpracowują odsetki i główną należność. Dodatkową zachętą jest to, że w momencie przystąpienia do programu, dłużnikowi nie są już naliczane odsetki z tytułu zaległości. 

 

Jak oblicza Urząd Miasta w Skarżysku-Kamiennej w ciągu kilku miesięcy od wdrożenia tego programu odpracowano około 74 tys. złotych. 

 

mjk | za: skarzysko.pl

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay