Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Siedem fałszywych alarmów bombowych w świętokrzyskich urzędach w ciągu dwóch dni

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Siedem fałszywych alarmów bombowych w świętokrzyskich urzędach w ciągu dwóch dni

świętokrzyskie / 22 stycznia 2019 / Tekst

Fałszywy okazał się alarm bombowy w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach. Pracownicy otrzymali informację, że w budynku podłożony został ładunek wybuchowy drogą elektroniczną. Ewakuowano ponad 300 osób. Policjanci szukają sprawcy.

Świętokrzyscy policjanci otrzymali informację około godziny 11.30. - Na skrzynkę mailową Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach wpłynęła wiadomość, że w budynku podłożony został ładunek wybuchowy. Wicemarszałek województwa zadecydowała o ewakuacji pracowników - mówi Artur Majchrzak z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Na miejscu pracowali strażacy i policjanci z psem tropiącym. Działania zakończyły się po godzinie 14. Teraz funkcjonariusze ustalają, kto wysłał wiadomość o podłożeniu bomby.

W poniedziałek informacje o podłożeniu ładunków wybuchowych wpłynęły do sześciu urzędów skarbowych na terenie województwa świętokrzyskiego. Były to placówki w Busku-Zdroju, Staszowie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Końskich i dwie w Kielcach. Ewakuowano w sumie kilkaset osób. Policjanci przeszukiwali wszystkie obiekty przez kilka godzin. Na szczęście alarmy okazały się fałszywe. We wszystkich przypadkach wiadomości zostały wysłane emailem.

- Weryfikujemy wszelkie informacje i ustalamy, kto jest nadawcą tych maili. W tej chwili trudno powiedzieć, czy pisała je jedna osoba, czy też kilka - stwierdza Artur Majchrzak.

Za złożenie fałszywego zgłoszenia o zagrożeniu grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności. Sprawca będzie musiał też pokryć koszty akcji.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Z Kulturą na Ty
Cieślak
TVS