Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Sieć szpitali w Świętokrzyskiem

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Sieć szpitali w Świętokrzyskiem

28 czerwca 2017 / Tekst

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował listę placówek, które weszły do tzw.  sieci szpitali.  W województwie świętokrzyskim zakwalifikowało się do niej 20 placówek leczniczych. Na liście zabrakło Polsko – Amerykańskich Klinik Serca ze Starachowic oraz Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii w Pińczowie. 

– W każdym  powiecie naszego województwa  będzie szpital, który znajdzie się w sieci. Bardzo się cieszymy z tego powodu. Zwłaszcza, że na liście pojawiły się także te szpitale, które w pierwszych założeniach do sieci się nie kwalifikowały. Tak jest na przykład ze szpitalem w Kazimierzy Wielkiej. Za zgodą ministra, na nasz wniosek do sieci włączony został także szpital „Górka”. Myślę, że jest to bardzo dobra wiadomość. Tym bardziej, że leczą się tam pacjenci z całej Polski – mówi Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego oddziału NFZ.

Lecznice  zostały podzielone na trzy poziomy. Do pierwszego stopnia referencyjności zakwalifikowano: Zespół Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju, Szpital Powiatowy w Chmielniku, Artmedik w Jędrzejowie, Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kazimierzy Wielkiej, Szpital Kielecki św. Aleksandra, Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka w Kielcach, Centrum Dializa w Opatowie, Zespół Opieki Zdrowotnej w Pińczowie oraz Zespół Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie.

Do drugiego poziomu dostały się: Uzdrowisko Busko – Zdrój, Zespół Opieki Zdrowotnej w Końskich, Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, Zespół Opieki Zdrowotnej w Skarżysku Kamiennej, Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Staszowie.

Z kolei do trzeciego stopnia zakwalifikowały się: Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach oraz Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu.

Do kategorii szpitali pulmonologicznych przydzielony został Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała w Czerwonej Górze. Z kolei do szpitali onkologicznych: Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach.  Natomiast Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Kielcach.

Lecznice, które znalazły się w sieci będą finansowane na zasadzie ryczałtu. Ten z kolei będzie uzależniony od efektywności lecznicy. - Ryczałt, który trafi do szpitali będzie obejmował także ambulatoryjną opiekę specjalistyczną oraz  rehabilitację dla tych, którzy mają takie umowy. To wszystko pozwoli przede wszystkim na szybszą  diagnostykę i leczenie,  a  co za tym idzie i szybszy powrót do zdrowia – uzupełnia Kiebzak.

Na liście zabrakło natomiast: Polsko - Amerykańskich Klinik Serca ze Starachowic oraz Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii w Pińczowie. Będą one mogły brać udział w konkursach NFZ.

Warto zaznaczyć, że nie wszystkie szpitale do sieci włączone zostały z kompletem oddziałów. Tak jest chociażby w przypadku Jędrzejowa, gdzie nie została włączona ortopedia i traumatologia narządu ruchu. W takich przypadkach ratunkiem również będą konkursy 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna