Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

W Szydłowie oficjalnie otwarto sezon turystyczny

czwartek, 25 czerwca 2020 22:05 / Autor: Michał Łosiak
Fot. UMWŚ
Michał Łosiak

Na zamku w Szydłowie oficjalnie otwarto kolejny sezon turystyczny w województwie świętokrzyskim. – Serdecznie zapraszam wszystkich do regionu. Do ziemi ciekawej przyrodniczo, kulturowo i bogatej w zabytki historii – mówił Tomasz Jamka, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

W trakcie uroczystości otwarto również odnowione zabytki, takie jak zamek królewski, bramę zamkową, synagogę, ruiny szpitala i kościoła oraz skarbiec. Inwestycja kosztowała 13 milionów złotych.

– Chcę aby to spotkanie oprócz inauguracji było okazją do wypracowania działań, które w tym trudnym czasie zachęcą turystów do odwiedzenia regionu. Teraz, kiedy Polacy z dystansem podchodzą do wyjazdów zagranicznych, mamy okazję by przypomnieć rodakom o przyjaznym regionie w sercu kraju. Każdy tu znajdzie coś dla siebie: aktywny turysta oraz taki, który szuka ciszy i spokoju wśród relaksującej przyrody. Chciałbym aby w tym roku wszystkim przyświecało hasło: „Odkryj Świętokrzyskie na nowo” – tłumaczył Tomasz Jamka.

W tym roku wydarzenie początkowo zaplanowane pod koniec kwietnia, jednak ze względu na sytuację pandemiczną w kraju zostało odwołane. – Ta inauguracja może być dobrym otwarciem dla regionu. Większość Polaków będzie skazana na to, żeby wakacje spędzić w ojczyźnie. Musimy to wykorzystać i pokazać walory ziemi świętokrzyskiej i przyciągnąć turystów z korzyścią dla przedsiębiorców w tej branży – zauważył przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś.

W spotkaniu uczestniczyli także m.in. wiceminister sportu Anna Krupka oraz poseł Mariusz Gosek.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO