Na antenie: Weekend z blondynką
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Seniorzy mają taniej

Na antenie: Weekend z blondynką
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Seniorzy mają taniej

Skarżysko-Kamienna / 10 stycznia 2017 / Tekst

Taniej do kina, muzeum, na basen czy kręgielnię. W Skarżysku-Kamiennej ruszył system zniżek dla osób po sześćdziesiątce. Skarżyski Program Senioralny realizowany jest przez tamtejszy urząd miasta wraz z partnerami, którzy dla wybranej grupy konsumentów zdecydowali się obniżyć ceny swoich usług o kilkanaście procent. 

Tego typu rozwiązanie to w Skarżysku-Kamiennej nowość. Chodzi o to, by poprzez niższe ceny ułatwić seniorom dostęp do oferty kulturalnej i sportowej lokalnych instytucji. Na razie do projektu przystąpiło sześciu partnerów. Są to zarówno placówki samorządowe, jak i lokalni przedsiębiorcy. - Liczymy, że dzięki temu programowi skarżyscy seniorzy będą mogli skorzystać z dodatkowej oferty, co z kolei przełoży się na ich większą aktywność w różnych aspektach życia – mówi Izabela Szwagierek, rzecznik ratusza i dodaje, że to ważny element polityki senioralnej. 

- Prezydent Skarżyska-Kamiennej już w zeszłym roku zainicjował ten projekt i poddał go pod głosowanie radnych, którzy przyjęli uchwałę w tej sprawie. W mieście mieszka około 14 tysięcy seniorów. Jak mówił prezydent miasta, chcemy maksymalnie ułatwić im codzienne funkcjonowanie i zaproponować taką ofertę, na którą bez zniżek nie mogliby sobie na co dzień pozwolić – wyjaśnia Izabela Szwagierek. 

Aby skorzystać ze zniżek Skarżyskiego Programu Seniora wystarczy dowód osobisty, który potwierdzi ukończenie 60. roku życia. Urzędnicy liczą, że do projektu przystąpią kolejni partnerzy z promocyjnymi ofertami.

Szczegóły

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna