Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Samorządowcy z regionu odznaczeni Krzyżami Zasługi

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Samorządowcy z regionu odznaczeni Krzyżami Zasługi

Kielce / 13 września 2018 / Tekst

Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek wręczyła wyróżnionym osobom Krzyże Zasługi, przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę za zasługi w działalności społecznej i samorządowej. Złoty Krzyż otrzymali: Jarosław Kopański – członek zarządu Powiatu Ostrowieckiego oraz Danuta Leśniewicz – Radna Powiatu Koneckiego. Srebrnym Krzyżem Zasługi odznaczono m.in. Władysława Burzawę, a brązowym Dariusza Kozaka – przewodniczącego Rady Miasta.

-To jest dla mnie olbrzymie wyróżnienie. Pracuje w samorządzie 20 lat i bardzo się cieszę, że Pan Prezydent dostrzegł moje działania. Odznaczenie należy się też tym, którzy pomagają realizować moje projekty. Organizuje zbiórki makulatury czy elektrośmieci w czym pomaga mi sztab osób – podkreślił Władysław Burzawa. –Patrząc na to odznaczenie będę pamiętał o swoich współpracownikach – podkreślił wiceprzewodniczący.

Dariusz Kozak przewodniczący rady Miasta podkreślił, że odznaczenie dedykuje swojej rodzinie – Rodzina najlepiej wie, jak ciężko pracujemy na rzecz mieszkańców. Dla mnie osobiście jest to podsumowanie 12 lat w samorządzie i prawie 3 lat na stanowisku  przewodniczącego Rady Miasta. Jestem niezwykle dumny z tego szczególnego wyróżnienia, cieszę się że moja praca jest doceniana – podkreślił przewodniczący.

Senator Krzysztof Słoń podkreślił, że odznaczenia są najlepszym potwierdzeniem tego, ze reforma samorządowa jest jedną z najlepszych reform ostatnich czasów. –To również potwierdzenie tego, że Prezydent RP i państwo Polskie jest wdzięczne tym, którzy pracują dla ojczyzny. Bohaterowie dzisiejszego dnia wychodzą ponad przeciętność i dostrzegają więcej niż inni. Oni poświęcają swój czas i rodzinę, aby w najmniejszych społecznościach żyło się jak najlepiej – dodał senator Słoń.

Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek wręczyła w sumie 23 odznaczenia pracownikom samorządowym z województwa świętokrzyskiego.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO STUDIO eM

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna