Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Są pieniądze dla organizacji pozarządowych

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Są pieniądze dla organizacji pozarządowych

07 marca 2018 / Tekst
Są pieniądze dla organizacji pozarządowych fot. kielce.uw.gov.pl

60 milionów złotych to pula środków przeznaczonych na tegoroczną edycję Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne czy kluby sportowe działające na zasadach non-profit mogą otrzymać z tych pieniędzy dotację na przedsięwzięcia zwiększające zaangażowanie obywateli w życie publiczne. Wysokość dotacji może wynosić od 20 tysięcy złotych do nawet miliona.

Jak mówi wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek zaletą FIO jest to, że od wnioskodawców nie jest wymagany wkład własny. - Myślę, że dlatego organizacje warto zachęcić do działania. Można pisać projekty roczne lub dwuletnie. Na Fundusz Inicjatyw Obywatelskich rząd przewidział aż 120 milionów złotych na ten i przyszły rok – mówi wojewoda Agata Wojtyszek.

W FIO wyodrębnione zostały cztery priorytety: małe inicjatywy, aktywne społeczeństwo, aktywni obywatele, silne organizacje pozarządowe. Pieniądze można uzyskać na wiele ciekawych pomysłów, których zwykle nie brakuje społecznikom. - To przede wszystkim szansa dla organizacji pozarządowych na rozwinięcie ich działalności. To także okazja, by sięgnąć po fundusze na projekty dotyczące edukacji patriotycznej i historycznej, spraw społecznych, bezpieczeństwa, sportu i rekreacji, edukacji – wylicza Katarzyna Bernat, pełnomocnik wojewody świętokrzyskiego ds. rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i organizacji pozarządowych.

Nabór wniosków ruszył. Szczegóły znajdziemy na stronie internetowej Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach. Kliknij tutaj.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna