Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Rząd sfinansuje opiekę dla niepełnosprawnych

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Rząd sfinansuje opiekę dla niepełnosprawnych

Kielce / 08 marca 2019 / Tekst

6 marca został ogłoszony nabór w ramach programu „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych”. Na zgłoszenia, gminy mają czas do 29 marca.

Program ogłoszony został przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i realizowany jest  w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. – Usługi opiekuńcze to zadanie własne gminy, które dostają w ten sposób wsparcie na ten cel w kwocie do 50 procent wartości zadania. Biorąc pod uwagę, że zapotrzebowanie na te usługi ciągle rośnie, ze względu chociażby na starzejące się społeczeństwo, dlatego rząd wychodzi naprzeciw i taką możliwość daje – tłumaczy Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.

Celem programu jest zapewnienie wsparcia osobom niepełnosprawnych w formie usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych. Skierowany jest on do dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności ze szczególnym wskazaniem oraz do osób z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności w wieku do 75 roku życia. – Osoby potrzebujące wsparcia powinny skierować się do gminy, a gmina składa zapotrzebowanie do Urzędu Wojewódzkiego do 29 marca, który przekazuje informacje do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 29 maja następuje ogłoszenie wysokości środków przekazanych na dane województwo – wyjaśnia wojewoda.

ZOSTAW KOMENTARZ