Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Rząd przekazał miliony na drogi gminne

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Rząd przekazał miliony na drogi gminne

31 października 2018 / Tekst

Wojewoda Świętokrzyski Agata Wpojtyszek przekazała przedstawicielom gminy Obrazów, Busko-Zdój, Nowa Słupia, Opatów, Chmielnik oraz Wiślica rządowe wsparcie na remont dróg lokalnych.

Promesę na remonty dwóch dróg z rządowym dofinansowaniem 409 000 zł otrzymali przedstawiciele gminy Obrazów. Podpisane zostały także umowy na dofinansowanie remontów dróg gminnych – łączna kwota wsparcia wynosi tu 1 380 979 zł. Ponadto w ramach Rządowego Programu na Rzecz Wsparcia oraz Konkurencyjności Regionów podpisane zostały kolejne dwie umowy z gminami Chmielnik i Wiślica, łączna kwota wsparcia wynosi tu 756 357 zł.  

W ramach promesy dla gminy Obrazów zostaną wykonane dwa zadania: remont drogi gminnej Lenarczyce-Wierzbiny oraz remont drogi Obrazów- Żurawica-Miczany. -W 2018 roku środki finansowe, które otrzymaliśmy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych razem z tą promesą  wynoszą ponad 98 mln zł, co jest bardzo znaczącą kwotą. W bieżącym roku realizowaliśmy zadania, które wynikły w związku z nawalnymi deszczami jakie uszkodziły drogi w regionie. Staramy się jak najszybciej usuwać skutki takich klęsk - podkreśliła wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek.

-Kiedy spotykamy się z mieszkańcami gmin w województwie świętokrzyskim dostajemy sygnały, że stan dróg jest zły, rząd nieustannie pracuje nad tym aby to zmienić. Kwoty przeznaczone na ten cel co roku są wyższe. W przyszłym roku w skali kraju zostanie przekazanych 6 miliardów złotych, mam nadzieję, że część z tych pieniędzy wpłynie do województwa świętokrzyskiego - podkreśliła poseł Maria Zuba.

-Drogi gminne są dla nas istotne bo podnoszą jakość życia mieszkańców. Rząd wspiera takie inicjatywy. Możecie liczyć na pomoc państwa, a my parlamentarzyści będziemy się starać o to aby do województwa świętokrzyskiego wpłynęły kolejne pieniądze- powiedział senator Krzysztof Słoń.

Włodarze gmin podkreślili, że drogi które zostaną wyremontowane znacznie usprawnią komfort życia mieszkańców. -U nas pieniądze zostaną przeznaczone na drogę dojazdową do kilku gospodarstw w Milanowskiej Wólce. Jest to trudna inwestycja, ponieważ droga położona jest w dolinie - mówił wójt gminy Nowa Słupia Andrzej Gąsior.

W Chmielniku pieniądze zostaną przekazane na remont ulic Cichej, Bednarskiej i Małej znajdujących się w centrum miasta. -Stan techniczny tych ulic był bardzo zły. Te ulice prowadzą m.in. do przedszkola czy ośrodka zdrowia. Na pewno poprawi to bezpieczeństwo nie tylko kierowców ale i pieszych, ponieważ chodniki również były w złym stanie - mówił Paweł Wójcik burmistrz Chmielnika.

Umowy z samorządami podpisano w ramach rządowych programów: promesa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, dofinansowanie z rezerwy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Rządowy Program na Rzecz Wsparcia oraz Konkurencyjności Regionów.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna