kibicuj

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Rusza wielka inwestycja w Sandomierzu

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Rusza wielka inwestycja w Sandomierzu

08 sierpnia 2017 / Tekst

Nieco ponad 176,5 miliona złotych będą kosztowały roboty budowlane w ramach inwestycji związanych z zabezpieczeniem przeciwpowodziowym Sandomierza i okolic. Prace podzielone zostały na 6 części. Umowę na wykonanie inwestycji świętokrzyski samorząd podpisał ze spółkami Energopol ze Szczecina i Melbud z Grudziądza.

Prace budowlane będą obejmowały przeciwpowodziowe zabezpieczenie w obrębie ujściowego odcinka rzeki Atramentówki, budowę nowej pompowni „Koćmierzów” i śluzy grawitacyjnej w Koćmierzowie w prawym wale Wisły oraz kanału odprowadzającego wodę z Atramentówki do pompowni. Wszystkie te prace mieszczą się w jednym etapie inwestycji.

W ramach kolejnych etapów przebudowę czeka przepompownia „Nadbrzezie” oraz podobne urządzenie w miejscowości Zajeziorze. Ponadto rozbudowany zostanie wał opaskowy zabezpieczający przed powodzią sandomierską hutę szkła i osiedle mieszkaniowe. Podniesiony zostanie wał na lewym i prawym brzegu Koprzywianki, która jest dorzeczem Wisły. Wały w sumie będą mierzyły ponad 27 kilometrów.

Budowa ruszy we wrześniu tego roku. Co ciekawe, umowy na wykonanie i dofinansowanie inwestycji wraz z załącznikami liczą ponad 8 tysięcy stron. Umowę na przekazanie środków krajowych z marszałkiem Adamem Jarubasem umowę podpisał wicewojewoda Andrzej Bętkowski.

Cały projekt zabezpieczenia przeciwpowodziowego Sandomierza będzie kosztował prawie 300 milionów złotych. W lipcu tego roku podpisana została umowa z firmą AECOM z Warszawy, która zapewni nadzór techniczny. Projekt sfinansowany zostanie ze środków krajowych, pożyczek Banku Światowego, Banku Rozwoju Rady Europy i Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna