Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Rusza konkurs „Wolny czas - bezpieczny czas”

wtorek, 07 lipca 2020 12:59 / Autor: Marzena Rygiel
Marzena Rygiel

Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach i Wojewódzki Dom Kultury organizują konkurs plastyczno-fotograficzny „Wolny czas - bezpieczny czas”. Skierowany jest on do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z województwa świętokrzyskiego.  

Celem konkursu jest pokazanie, w jaki sposób uniknąć wypadków drogowych . Uczestnicy mają za zadanie przedstawić zasady bezpiecznego wypoczynku w okresie ferii i wakacji, najbezpieczniejsze miejsca do spędzania wolnego czasu, bezpieczne sytuacje oraz wyeksponować zagrożenia, jakie czekają na młodych ludzi.

–  Uczestnikami mogą być uczniowie szkół z terenu województwa świętokrzyskiego. Część plastyczna skierowana jest do szkół podstawowych, natomiast część fotograficzna do wszystkich typów szkół ponadpodstawowych – informuje Justyna Jopek, pracownik  Działu Animacji i Edukacji Kulturalnej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

– Warunkiem uczestnictwa w części plastycznej jest wykonanie przez zainteresowanych jednej pracy dowolnie wybraną techniką. Mogą to być na przykład akwarele, farby plakatowe, pastele olejne, w formacie nie większym niż A3 – dodaje.

Prace plastyczne należy wysłać na adres WDK, zaś fotografie mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 15 października. Wszyscy laureaci o werdykcie jury zostaną powiadomieni telefonicznie lub drogą mailową. Więcej informacji na temat konkursu dostępnych jest na stronie Wojewódzkiego Domu Kultury.

 

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO