Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

REGION

Rośnie zainteresowanie bonem turystycznym w Świętokrzyskiem

piątek, 28 sierpnia 2020 12:37 / Autor: Marzena Rygiel
Marzena Rygiel

Prawie 120 tysięcy rodziców zarejestrowało się na portalu PUE ZUS PL. Zakład Ubezpieczeń Społecznych do tej pory wydał już 805 tysięcy bonów turystycznych na łączną kwotę ponad  690 milionów złotych.

Z najnowszych danych wynika, że korzystający z bonów wykonali już około 204 tysięcy płatności na łączną kwotę około 142 milionów złotych. Do chwili obecnej zgłosiło się ponad 16 tysięcy podmiotów turystycznych i organizacji pożytku publicznego, które chcą świadczyć swoje usługi w ramach bonu.

– Przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego, które chcą przyjmować płatności bonem za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, powinny wpisać się na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT) – mówi Paweł Szkalej, rzecznik prasowy świętokrzyskiego Oddziału ZUS.

Mimo kończących się wakacji, można zauważyć rosnące zainteresowanie bonem.

– Bon Turystyczny jest ogromnym wsparciem dla podmiotów turystycznych oraz rodzin. Na jego realizację jest bardzo dużo czasu. Jest ważny do 31 marca 2022 r. Co istotne, nie podlega wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze – przypomina rzecznik.

Bon jest dostępny na PUE ZUS w zakładce "Ogólny". W menu bocznym trzeba wejść w zakładkę "Polski Bon Turystyczny", a następnie "Mój bon". Jest on udostępniany na podstawie danych, które pochodzą z jednostek wypłacających świadczenie Rodzina 500 plus.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO