Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Rodziny zastępcze otrzymały wsparcie

poniedziałek, 29 czerwca 2020 19:51 / Autor: Wiktoria Zagórska Strzelec
Wiktoria Zagórska Strzelec

21 laptopów trafiło do rodzin zastępczych z powiatu kieleckiego. Sprzęt zakupiony w ramach projektu: „Centrum Usług – Współpraca na rzecz społeczności lokalnej” posłuży podopiecznym, którzy przebywają w pieczy zastępczej.

- Zależało nam na tym, aby te zestawy trafiły do najbardziej potrzebujących. Wybrane zostały rodziny, które do tej pory nie miały takiego sprzętu lub trudno im było z niego korzystać, bo na przykład w rodzinie jest kilkoro dzieci. Cztery z tych rodzin, bez dostępu do Internetu, otrzymają refundację kosztów dostępu do sieci – informuje Stefan Bąk, członek Zarządu Powiatu w Kielcach.

- Wnuczkom ten sprzęt się bardzo przyda. Jest ich troje, w wieku 5, 11 i 13 lat. Mamy w domu tylko jeden komputer. Był nam potrzebny drugi – wyjaśnia pani Zofia Zimna, która od kilku lat jest rodziną zastępczą dla wnuków.

Zestawy zakupiło Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach w ramach projektu: „Centrum Usług – Współpraca na rzecz społeczności lokalnej”. Ich wartość to prawie 83 tysiące złotych.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO