Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Razem Bezpieczniej. Podpisanie umów

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Razem Bezpieczniej. Podpisanie umów

Kielce / 13 września 2018 / Tekst

Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski podpisała umowy i porozumienia z samorządowcami i organizacjami pozarządowymi w ramach programu „Razem Bezpieczniej”. Projekty mają za zadanie ograniczyć przestępczość i zachowania aspołeczne.

Dofinansowanie na realizację zadań otrzymało 7 podmiotów, wśród których są gminy i organizacje społeczne. Członkowie komisji konkursowej wyróżnili jeden projekt z województwa świętokrzyskiego, który zostanie przedstawiony w ramach międzynarodowej konferencji w Austrii. To zadanie, którego podjęło się Stowarzyszenie Aktywności Zawodowej „PASSA” Kielce. – Projekt AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA organizujemy już drugi raz. Cieszymy się i chcemy podziękować pani wojewodzie za wsparcie. Projekt adresowany jest do szerokiego grona mieszkańców naszego województwa: od najmłodszych do najstarszych. Staramy się przekazać informacje na temat zagrożeń i odpowiedniego zachowania się w takich sytuacjach. Mam nadzieję, że wiele osób zgłosi się do udziału w naszym programie – mówił Paweł Gromniak, przedstawiciel beneficjenta programu. Stowarzyszenie otrzymało prawie 65 tysięcy złotych.

„Bielińskie społeczeństwo promuje bezpieczeństwo” – brzmi z kolei nazwa projektu realizowanego przez Gminę Bieliny. – Zadanie dotyczy szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolimy nie tylko młodzież, ale i nauczycieli. Do sprawnego przebiegu projektu potrzebne są narzędzia, które kupimy za otrzymane dotacje – wyjaśniał Sławomir Kopacz, wójt Bielin.

Łączna kwota dofinansowania wyniosła prawie 285 tysięcy złotych. – Cieszę się, że wśród beneficjentów są nie tylko gminy, ale i stowarzyszenia. Liczę na to, że dzisiejsze podpisanie umów zachęci inne podmioty do współpracy w ramach tego programu – tłumaczyła Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.

ZOSTAW KOMENTARZ