Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Razem bezpieczniej. Nabór rozpoczęty

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Razem bezpieczniej. Nabór rozpoczęty

Kielce / 07 grudnia 2018 / Tekst

W Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach rozpoczęto procedurę naboru projektów poprawy bezpieczeństwa przewidzianych do dofinansowania w ramach programu „Razem Bezpieczniej”.

Program Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020 jest kontynuacją programu z lat 2016-2017. W 2016 roku w naszym województwie zrealizowano 5 projektów, w 2017 12 projektów, zaś rok później 7 projektów. – Zapraszam wszystkich do realizacji pomysłów. Mówimy, że są to małe projekty, ale ich grupa odbiorców jest duża – mówiła Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.

Program oferuje dofinansowanie w różnej wysokości. Nawet do 100 tysięcy złotych może otrzymać projekt związany z budową miasteczek ruchu drogowego, zaś pozostałe mogą liczyć na wsparcie do 50 tysięcy złotych, a inwestycje dla społeczności mikro, czyli do 10 tysięcy mieszkańców, do 25 tysięcy złotych. – Rządowy program jak najbardziej zasługuje na to, żeby go promować. Dotychczasowe efekty pokazują jak wiele dobrego może się zadziać w naszych samorządach w związku z realizacją tego programu. Projekty nie są spektakularne, ale często takimi małymi inwestycjami potrafimy poprawić stan bezpieczeństwa w naszych społecznościach – wyjaśniał senator Krzysztof Słoń z Prawa i Sprawiedliwości.

Wartość programu doceniają przedstawiciele służb mundurowych. – W każdym z projektów policja brała czynny udział: od analiz, poprzez szkolenia, profilaktykę i promocję bezpieczeństwa. Każda koalicja prowadząca do poprawy bezpieczeństwa jest bardzo cenna – tłumaczył inspektor Artur Bielecki, Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach. – Bardzo mocno popieramy te projekty i zachęca samorządy i stowarzyszenie, żeby z nich korzystać. Bierzemy czynny udział w propagowanie bezpieczeństwa przez różne aspekty – zaznaczył nadbrygadier Adam Czajka, Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

Dofinansowanie na realizację zadań otrzymało w poprzedniej edycji  7 podmiotów, wśród których były gminy i organizacje społeczne. Członkowie komisji konkursowej wyróżnili jeden projekt z województwa świętokrzyskiego, który przedstawiony został w ramach międzynarodowej konferencji w Austrii. To zadanie, którego podjęło się Stowarzyszenie Aktywności Zawodowej „PASSA” Kielce. – Projekt AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA organizujemy już drugi raz. Cieszymy się i chcemy podziękować pani wojewodzie za wsparcie. Projekt adresowany jest do szerokiego grona mieszkańców naszego województwa: od najmłodszych do najstarszych. Staramy się przekazać informacje na temat zagrożeń i odpowiedniego zachowania się w takich sytuacjach. Mam nadzieję, że wiele osób zgłosi się do udziału w naszym programie – mówił wówczas Paweł Gromniak, przedstawiciel beneficjenta programu. Stowarzyszenie otrzymało prawie 65 tysięcy złotych.

Termin składania wniosków w programie mija 14 stycznia 2019 roku. Dofinansowanie projektu stanowi 80% kosztów zadania. Wartość całego programu to 6 milionów złotych.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna