Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»PSL chce nadzwyczajnej sesji Sejmiku

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

PSL chce nadzwyczajnej sesji Sejmiku

Kielce / 25 lutego 2019 / Tekst

Zwołania nadzwyczajnej sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego chcą radni Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wniosek w tej sprawie trafił do przewodniczącego Andrzeja Prusia.

Obrady mają dotyczyć sytuacji świętokrzyskiego rolnictwa. - Chcielibyśmy na tej sesji poruszyć sprawę sadowników. Wiemy jaki był ubiegły rok. Ceny były katastrofalne. Wiele owoców zostało na drzewach. Problem potęguje sprawa firmy Eskimos i firm skupowych, które nie uzyskały zapłaty, a w konsekwencji i rolnicy nie otrzymali należnych pieniędzy. Nasz niepokój budzi również zamiar podniesienia stawki VAT na soki owocowe i nektary co może spowodować podniesienie cen – tłumaczy radny Andrzej Swajda. – Sytuacja na  rynku trzody chlewnej jest ciężka. Poprzedni minister spał, a z działań obecnego nic nie wynika. Dalej wjeżdża mięso z Europy zachodniej, natomiast nasi hodowcy nie mogą nic sprzedać, a jeżeli już to poniżej kosztów - dodaje radny Leszek Wawrzyła.

Wniosek radnych PSL skomentował Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. – Zostanie on rozpatrzony tak jak każdy wniosek. Jeżeli koledzy z Polskiego Stronnictwa Ludowego uważają, że teraz w rolnictwie jest gorzej, niż za ich rządów to gratuluję dobrego samopoczucia. Uważam, ze na ważne tematy zawsze warto rozmawiać. Jeżeli uznamy, po zapoznaniu z wnioskiem, że warto zwołać nadzwyczajną sesję i są nadzieje, że będzie ona owocna to ja jestem za. Jeżeli jednak mamy się spotkać tylko po to, żeby koledzy z PSL mogli ponarzekać to nie widzę najmniejszego sensu takiej sesji – mówił Radiu eM Kielce Andrzej Pruś.

ZOSTAW KOMENTARZ