Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»PSL chce nadzwyczajnej sesji Sejmiku

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

PSL chce nadzwyczajnej sesji Sejmiku

Kielce / 25 lutego 2019 / Tekst

Zwołania nadzwyczajnej sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego chcą radni Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wniosek w tej sprawie trafił do przewodniczącego Andrzeja Prusia.

Obrady mają dotyczyć sytuacji świętokrzyskiego rolnictwa. - Chcielibyśmy na tej sesji poruszyć sprawę sadowników. Wiemy jaki był ubiegły rok. Ceny były katastrofalne. Wiele owoców zostało na drzewach. Problem potęguje sprawa firmy Eskimos i firm skupowych, które nie uzyskały zapłaty, a w konsekwencji i rolnicy nie otrzymali należnych pieniędzy. Nasz niepokój budzi również zamiar podniesienia stawki VAT na soki owocowe i nektary co może spowodować podniesienie cen – tłumaczy radny Andrzej Swajda. – Sytuacja na  rynku trzody chlewnej jest ciężka. Poprzedni minister spał, a z działań obecnego nic nie wynika. Dalej wjeżdża mięso z Europy zachodniej, natomiast nasi hodowcy nie mogą nic sprzedać, a jeżeli już to poniżej kosztów - dodaje radny Leszek Wawrzyła.

Wniosek radnych PSL skomentował Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. – Zostanie on rozpatrzony tak jak każdy wniosek. Jeżeli koledzy z Polskiego Stronnictwa Ludowego uważają, że teraz w rolnictwie jest gorzej, niż za ich rządów to gratuluję dobrego samopoczucia. Uważam, ze na ważne tematy zawsze warto rozmawiać. Jeżeli uznamy, po zapoznaniu z wnioskiem, że warto zwołać nadzwyczajną sesję i są nadzieje, że będzie ona owocna to ja jestem za. Jeżeli jednak mamy się spotkać tylko po to, żeby koledzy z PSL mogli ponarzekać to nie widzę najmniejszego sensu takiej sesji – mówił Radiu eM Kielce Andrzej Pruś.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna