Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Przyjaciele Ziemi Kieleckiej spotkają się w Warszawie

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Przyjaciele Ziemi Kieleckiej spotkają się w Warszawie

Warszawa / 08 lutego 2019 / Tekst

„Pokochaj świętokrzyskie” – pod tym hasłem w Warszawie odbędzie się kolejne, doroczne spotkanie Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej. To już tradycja, że wywodzący się z naszego regionu mieszkańcy stolicy spotykają się raz w roku ze świętokrzyskimi samorządowcami, parlamentarzystami, czy przedstawicielami lokalnej gospodarki i kultury.

Imprezie patronuje marszałek województwa świętokrzyskiego. – To z jednej strony doskonała promocja regionu, ale także okazja, by porozmawiać o możliwościach wsparcia rozwoju naszego regionu – powiedział Mariusz Gosek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. – To spotkania ludzi, którzy są zakochani w Ziemi Świętokrzyskiej. Dotychczas miały one charakter bardziej koleżeński i integracyjny, teraz będziemy starali się skupić na promocji – stwierdził  Wiesław Osuchowski, prezes Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej.

Tradycją jest prezentacja wybranych samorządów. W tym roku organizatorzy zaprosili gminy, które 1 stycznia tego roku odzyskały prawa miejskie. Są to Radoszyce, Nowa Słupia i Łagów. Każda z nich przedstawi film o walorach swojej gminy, na specjalnych stoiskach goście będą mogli skosztować specjałów kuchni regionalnej, zaprezentują się też zespoły ludowe. – To jest takie działanie, które na pewno jest promocją województwa na zewnątrz. Jest też okazją do spotkania i rozmów o tym jak Świętokrzyskie się zmieniło i jakie są możliwości rozwoju i wsparcia dla naszego regionu. Bo przecież tam spotykają się osoby, które dziś pełnią ważne funkcje w życiu publicznym. Być może podczas tych rozmów pojawią dobre pomysły, które będą skutkować rozwojem ziemi świętokrzyskiej – powiedział Mariusz Gosek.

Spotkanie odbędzie się 22 lutego w Warszawie w Hotelu OST “Gromada – Dom Chłopa”. Organizatorzy przewidują, że może w nim uczestniczyć około 350 osób. Warszawski Klub Przyjaciół Ziemi Kieleckiej istnieje od 1987 roku. Jego celem jest między innym propagowanie walorów turystycznych region, wspieranie przedsiębiorczości i integracja ludzi w stolicy związanych z ziemią świętokrzyską. Od wielu lat w ramach integracji środowiska organizowane są spotkania w Warszawie. – W przyszłości chcielibyśmy zaprezentować miasta związane ze Staropolskim Okręgiem Przemysłowym. Chcemy pokazywać tradycję i współczesność regionu. Warto inwestować w promocję, bo naprawdę mamy bardzo dużo do zaaferowania – powiedział Roman Ostrowski, wiceprezes Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej.

Oprac. na podst.: swietokryzskie.pro

ZOSTAW KOMENTARZ