Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Przewodnik po regionie dla najmłodszych

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Przewodnik po regionie dla najmłodszych

świętokrzyskie / 07 września 2018 / Tekst

„Kolorowy portret Polski – Świętokrzyskie” to nowa książka dla dzieci, przygotowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego we współpracy z wydawnictwem Bellona – jednym z najstarszych polskich wydawnictw. Książka w przystępny sposób przybliża dzieciom historię województwa, najciekawsze miejsca, tradycje, regionalne przysmaki i ciekawostki. Wszystko opatrzone jest obrazkami oraz dostosowane do potrzeb i możliwości młodego odbiorcy.

-Jesteśmy pierwszym województwem, które wydało publikację z serii „Kolorowy portret Polski”, docelowo książek będzie 16 – tyle ile województw. Publikacja to kolorowanka, która jest zarazem przewodnikiem, ale też namiastką książki do historii. Myślę, że najmłodsi odbiorcy będą zadowoleni z takiego rozwiązania – powiedział Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim. Jak dodał  książka może być również inspiracją dla rodziców, do odwiedzenia miejsc, które zostały opisane w publikacji.

Publikacja została podzielona na dwie takie same części. Daje to możliwość porównania przez dziecko swojego wyobrażenia na temat danego miejsca i wypełnienia książki jeszcze raz po jego odwiedzeniu lub na wspólną zabawę z rodzeństwem czy przyjaciółmi.

W publikacji znalazły się informacje na temat zamku w Chęcinach i Ujeździe. Najmłodsi mogą się również dowiedzieć  nieco więcej o Pałacu Biskupów Krakowskich czy Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

Do tej pory seria obejmowała polskie miasta. Województwo świętokrzyskie otwiera nowe pasmo dotyczące regionów. Autorami książki są Krzysztof Wiśniewski i Barbara Kuropiejska-Przybyszewska, którzy mają w swoim dorobku wiele publikacji z gatunku książek dla dzieci.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO STUDIO eM

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna