online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Andrzej Pruś (PiS) odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego sejmiku
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Andrzej Pruś (PiS) odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego sejmiku

Kielce / 28 czerwca 2018 / Tekst

Andrzej Pruś, dotychczasowy wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości został odwołany ze swojej funkcji. Wniosek złożyli radni Polskiego Stronnictwa Ludowego.

– Byliśmy pod ogromną presją po bojkocie Gali z okazji 20-lecia województwa przez radnych PiS. Głosowali oni za tą uroczystością. To zachowanie nie przystawała do rzeczywistości. Oskarżanie nas o zawłaszczaniu uroczystości było argumentem chybionym. Opozycja ma prawo do krytyki, ale my mamy prawo do obrony – mówił Piotr Żołądek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, który złożył wniosek o odwołanie radnego Prusia.

– Tak to już jest w działalności publicznej i polityce. Nie odbieram tego jako złośliwości. Przykro mi, że próba zareagowania na nieróbstwo Zarządu spotyka się z takim wnioskiem. My nie bojkotowaliśmy Gali. Sam uczestniczyłem wówczas w ratowaniu idei województwa świętokrzyskiego, więc też mam w tym swój wkład. Jako radni próbowaliśmy zwrócić uwagę na złe funkcjonowanie samorządu – tłumaczył Andrzej Pruś, były wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Za wnioskiem o odwołanie radnego Prusia głosowało 17 radnych. Przeciwko było 6.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna