Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Przeszkolą kierowców za unijne pieniądze

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Przeszkolą kierowców za unijne pieniądze

Kielce / 04 marca 2019 / Tekst
Przeszkolą kierowców za unijne pieniądze Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Unijne środki przeznaczone zostaną na szkolenia kierowców autobusów w ramach projektu realizowanego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji oraz Miejski Urząd Pracy w Kielcach. Stosowne umowy podpisali z inicjatorami przedsięwzięcia przedstawiciele Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Wśród sygnatariuszy znaleźli się Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego, Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego oraz Elżbieta Śreniawska, prezes kieleckiego MPK. – Zmieniała się koniunktura, brakowało osób wykształconych w tym zawodzie, stąd decyzja o aplikowaniu o dofinansowanie kursów na zdobycie uprawnień na prowadzenie autobusów. W poprzednich konkursach niestety nasze projekty nie zyskały uznania. Natomiast teraz, dzięki współpracy z Miejskim Urzędem Pracy w Kielcach, udało się zdobyć dotację na kształcenie przyszłych kierowców – podkreśliła prezes MPK w Kielcach. Jak zauważyła, obecnie ważne jest, by uczyć zawodów, które są poszukiwane na rynku pracy, a ich absolwenci od razu znajdują zatrudnienie. – Zainteresowanie naszym projektem pn. “Kierowca kategorii D zawód pilnie poszukiwany” przerosło najśmielsze oczekiwania. Dlatego jeszcze raz bardzo dziękuję Samorządowi Województwa, Miejskiemu Urzędowi Pracy, osobom zaangażowanym w projekt, że możemy przystąpić do jego realizacji – tłumaczy prezes Śreniawska.

Projekt zakłada wzięcie udziału w kursie na prawo jazdy kategorii D 36 kielczan, którzy po pozytywnie zdanym egzaminie będą zatrudnieni w MPK na pełny etat na okres minimum trzech miesięcy. W wyniku realizacji projektu zostanie utworzone co najmniej 18 miejsc pracy. Całkowita wartość projektu to ponad 500 tysięcy złotych. – To zwiastun pozytywnych zmian. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, którzy chcą mieć wysoko wykwalifikowaną kadrę. Chciałbym, żeby w przyszłości beneficjenci zgłaszali więcej takich przedsięwzięć ukierunkowanych na profesje poszukiwane na rynku pracy – uważa marszałek Bętkowski. . – To bardzo dobry projekt, który uzyskał prawie 400 tysięcy złotych dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 8.5.3 Edukacja formalna i pozaformalna osób dorosłych. Mam nadzieję, że przedsiębiorstwo będzie planowało kolejne projekty i sięgało po środki z programu np. POWER lub z kolejnych konkursów ogłaszanych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego przez Urząd Marszałkowski – dodaje wicemarszałek Janik.

(źródło: Urząd Marszałkowski)

ZOSTAW KOMENTARZ