Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Przedstawią „Nową Piątkę” mieszkańcom regionu

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Przedstawią „Nową Piątkę” mieszkańcom regionu

Kielce / 18 marca 2019 / Tekst

Założenia „Nowej Piątki PiS” będą prezentować mieszkańcom naszego regionu Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski i wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski. Podczas akcji informacyjnej przedstawiciele rządu w województwie chcą odwiedzić wszystkie świętokrzyskie gminy.

W poniedziałek sprzed Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach wyruszyły specjalne busy, którymi politycy mają dotrzeć do mieszkańców w całym regionie. Jeszcze dziś Agata Wojtyszek ma być w Piekoszowie, zaś Bartłomiej Dorywalski w Strawczynie. – W każdy roboczy dzień tygodnia odwiedzimy cztery gminy, zaś w sobotę będziemy w dwóch. Jutro wybieramy się na północ naszego województwa. Wierzymy, że dzięki sprawnie zorganizowanej akcji uda nam się dotrzeć do każdego mieszkańca – tłumaczył Bartłomiej Dorywalski.

Na „Nową Piątkę” składa się szereg nowych i kontynuacja dotychczasowych projektów rządowych. – To Emerytura+, która wystartuje już w maju. Nasi emeryci otrzymają tzw. trzynastkę w wysokości 1100 złotych brutto bez żadnego wniosku. Kolejny program to 500 złotych na pierwsze dziecko. W marcu rozpoczynają  się konsultacje. Po podpisaniu przez prezydenta ustawy, która wejdzie w życie najprawdopodobniej w lipcu pomoc powinna trafić do polskich rodzin. Będziemy mówić także o zniesieniu podatku PIT dla młodych do 26 roku życia, obniżeniu PIT do 17 procent oraz podniesieniu kosztów uzyskania przychodu. Programy mają wejść w życie w październiku. Ostatnim elementem naszej akcji jest przywracanie lokalnych połączeń komunikacji publicznej – mówiła wojewoda Agata Wojtyszek.

Akcja informacyjna ma potrwać do końca kwietnia.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna