Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Przedstawią „Nową Piątkę” mieszkańcom regionu

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Przedstawią „Nową Piątkę” mieszkańcom regionu

Kielce / 18 marca 2019 / Tekst

Założenia „Nowej Piątki PiS” będą prezentować mieszkańcom naszego regionu Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski i wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski. Podczas akcji informacyjnej przedstawiciele rządu w województwie chcą odwiedzić wszystkie świętokrzyskie gminy.

W poniedziałek sprzed Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach wyruszyły specjalne busy, którymi politycy mają dotrzeć do mieszkańców w całym regionie. Jeszcze dziś Agata Wojtyszek ma być w Piekoszowie, zaś Bartłomiej Dorywalski w Strawczynie. – W każdy roboczy dzień tygodnia odwiedzimy cztery gminy, zaś w sobotę będziemy w dwóch. Jutro wybieramy się na północ naszego województwa. Wierzymy, że dzięki sprawnie zorganizowanej akcji uda nam się dotrzeć do każdego mieszkańca – tłumaczył Bartłomiej Dorywalski.

Na „Nową Piątkę” składa się szereg nowych i kontynuacja dotychczasowych projektów rządowych. – To Emerytura+, która wystartuje już w maju. Nasi emeryci otrzymają tzw. trzynastkę w wysokości 1100 złotych brutto bez żadnego wniosku. Kolejny program to 500 złotych na pierwsze dziecko. W marcu rozpoczynają  się konsultacje. Po podpisaniu przez prezydenta ustawy, która wejdzie w życie najprawdopodobniej w lipcu pomoc powinna trafić do polskich rodzin. Będziemy mówić także o zniesieniu podatku PIT dla młodych do 26 roku życia, obniżeniu PIT do 17 procent oraz podniesieniu kosztów uzyskania przychodu. Programy mają wejść w życie w październiku. Ostatnim elementem naszej akcji jest przywracanie lokalnych połączeń komunikacji publicznej – mówiła wojewoda Agata Wojtyszek.

Akcja informacyjna ma potrwać do końca kwietnia.

ZOSTAW KOMENTARZ