Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»"Program dla szkół" podsumowany, świętokrzyskie jest w czołówce

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

"Program dla szkół" podsumowany, świętokrzyskie jest w czołówce

09 lipca 2018 / Tekst

Ponad 50 tysięcy uczniów z województwa świętokrzyskiego wzięło udział w tegorocznej edycji unijnego „Programu dla szkół”. Program ma za zadanie propagować wśród dzieci zdrowe nawyki żywieniowe poprzez udostępnianie im produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych, tak aby od najmłodszych lat polubiły ich naturalny smak.

-Dzieci dosyć chętnie korzystają z tych produktów. Jeżeli nawet, nie lubią danego warzywa to zabierają je do domu żeby nic się nie marnowało – podkreśliła Dorota Majchrzyk Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 18 w Kielcach. – Program jest ogromnym wsparciem, ale my w szkole od dawna propagujemy zdrowe żywienie. Nasza szkolna stołówka wykorzystuje do przyrządzania potraw same naturalne składniki – dodała dyrektor.

-Chcemy aby przyszłe pokolenia były zdrowe, aby sięgały po produkty, które nie są przetworzone. Program cieszy się dużym zainteresowaniem. Cały czas wprowadzamy drobne korekty, które cały czas go udoskonalają. Statystycznie nasze województwo jest w czołówce, jest niewiele szkół, które nie biorą udziału w programie, jednak niewykluczone, że do niego nie dołączą – powiedział Jacek Toś Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa  Oddziału Terenowego w Kielcach.

W województwie świętokrzyskim w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 warzywa i owoce dostarczano do 509 szkół, a mleko i produkty mleczne – do 511 szkół. Natomiast w II semestrze warzywa dostarczano do 513 szkół, a mleko i produkty mleczne – do 516 szkół. Liczba uczniów uczestniczących w programie w komponencie owocowo-warzywnym to ok. 55,36 tys. dzieci, natomiast w komponencie mlecznym to ok. 54,59 tys. dzieci. Liczba porcji udostępnionych uczniom wyniosła 4,99 mln owoców i warzyw oraz 4,36 mln porcji mleka i produktów mlecznych.

Warunki przystąpienia do projektu można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna