Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

REGION

Prezydent Andrzej Duda: Najważniejszym zadaniem władz jest poprawa życia Polaków

piątek, 07 lutego 2020 19:09 / Autor: Michał Łosiak
Fot. Jakub Szymczuk/KPRP
Michał Łosiak

– Chcę, aby Polska była dobrze, ambitnie i z dumą rządzona i to dlatego zdecydowałem się stanąć do wyborów prezydenckich – mówił na spotkaniu we Włoszczowie prezydent Andrzej Duda. To była pierwsza wizyta urzędującej Glowy Państwa w stolicy powiatu włoszczowskiego.

Spotkanie odbyło się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Prezydent przyjechał do Włoszczowy na zaproszenie Dariusza Czechowskiego, starosty powiatu. Na miejscu obecni byli m.in. wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, wicewojewoda Rafał Nowak, marszałek Andrzej Bętkowski, wiceminister sportu Anna Krupka, poseł Bartłomiej Dorywalski i senator Krzysztof Słoń.

Andrzej Duda przypomniał, że to on jako pierwszy prezydent w historii odwiedza tę miejscowość. – Jestem ogromnie zaszczycony tym, że do państwa miasta, na tę ziemię będącą sercem Rzeczypospolitej przybywam jako pierwszy prezydent – przyznał prezydent Andrzej Duda, wspominając historyczne zasługi Włoszczowy.

Nawiązał także do postaci Przemysława Gosiewskiego i jego inicjatywie budowy dworca we Włoszczowie. – Wykorzystał to, że był wicepremierem i postarał się o to, żeby pociągi nie tylko tędy przejeżdżały, ale również się zatrzymywały. Niech ci wszyscy, którzy kpili z niego, teraz tutaj przyjadą i zobaczą państwa miasto. Nagle okazało się, że z tego niewielkiego przystanku, obecnie trzysta ludzi na dobę odjeżdża z tej stacji. Dziś to centrum komunikacyjne regionu – mówił prezydent i zwrócił uwagę, że miasto jest uważane za dobry przykład zrównoważonego rozwoju. Dodał również, jak ważne są inwestycje w infrastrukturę.

– Jesteśmy ambitni. Koniec sprzedawania, wreszcie zaczął się czas kupowania. Mam nadzieję, że nie będzie mowy o sprzedawaniu żadnych strategicznych biznesów stanowiących fundament naszej gospodarki stanowiących fundament bezpieczeństwa i silnego państwa – podkreślił prezydent.

Posłuchaj wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy:

Część 1

Część 2

(Fot. Jakub Szymczuk/KPRP)

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO