Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Premier Morawiecki: dzięki obniżeniu CIT firmy mogą więcej inwestować

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Premier Morawiecki: dzięki obniżeniu CIT firmy mogą więcej inwestować

18 lutego 2019 / Tekst

-Mieliśmy okazję zobaczyć jak w praktyce działa obniżka CIT. Chcemy, aby małe polskie firmy jak najpiękniej się rozwijały. Wierzę w polskich przedsiębiorców - mówił  podczas wizyty w Zagnańsku Szef Rządu.

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w Zagnańsku niewielką firmę produkującą palety, by po trzystu dniach podsumować wyniki tzw. "Piątki Morawieckiego". -Tutaj mieliśmy okazję sprawdzić jak w praktyce wygląda obniżka podatku CIT. Został on obniżony najpierw z 19 procent do 15, a finalnie do 9 procent.  Właściciel przedsiębiorstwa w którym jesteśmy przyznał, że właśnie dzięki tym zmianom może więcej inwestować. Wierzę w polskich przedsiębiorców, a takie spotkania  jak dziś są dla mnie niezwykle budujące- zaznaczył premier. -Ten przewrócony na głowie porządek rzeczy postawiliśmy na nogi. Najlepszy dowód na to co mówię jest w ministerstwie finansów. Tam z około 34 miliardów złotych 3 lata temu, dziś mamy wzrost dochodów państwa do 45 miliardów.  Wszystko dzięki uczciwemu opodatkowaniu. Małe przedsiębiorstwa płacą mniej, a duże firmy uczciwie po 19 procent - uzupełnił premier Morawiecki.

W spotkaniu w firmie Grosspack towarzyszyła premierowi Teresa Czerwińska, minister finansów. -To jest  bezprecedensowe obniżenie podatku. W ciągu zaledwie trzech lat jest to cięcie o 10 punktów procentowych. Właściciele firmy, z którą dziś rozmawialiśmy potwierdzają nasze wcześniejsze dyskusje. Mówią po pierwsze o tym, że potrzebują kapitału na inwestycje i dzięki obniżeniu podatku zyskują te pieniądze. Po drugie, dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego wyrównaliśmy szanse dla uczciwych przedsiębiorców, dla tych którzy uczciwie płacą podatki - uzupełniła minister finansów. Dodała, że resort finansów idzie dalej - w kierunku uproszczenia systemu podatkowego. Przedsiębiorcy wielokrotnie zwracają uwagę na to, że ich bolączką, barierą rozwojową jest zbyt skomplikowany system.- Niższy 9-procentowy CIT to ulga dla około 450 tysięcy firm w kraju.

W wydarzeniu wzięli udział świętokrzyscy parlamentarzyści oraz przedstawiciele samorządów lokalnych.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna