Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Pracownicy socjalni otrzymali nagrody

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Pracownicy socjalni otrzymali nagrody

Kielce / 21 listopada 2018 / Tekst

Joanna Potrzeszcz, Elżbieta Borkowska i Alicja Zawadzka to pracownice pomocy społecznej z regionu świętokrzyskiego, które zostały uhonorowane przez wojewodę świętokrzyskiego Agatę Wojtyszek za skuteczną i twórczą pracę na rzecz potrzebujących. Panie otrzymały statuetki podczas uroczystej gali, która odbyła się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach.

Przypadający 21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego jest świętem wszystkich pracowników służb społecznych, a zwłaszcza pracowników socjalnych. Oprócz tego w tym roku obchodzony jest także jubileusz 100-lecia polskiej polityki społecznej. Dzień ten stał się okazją do wyróżnienia przez wojewodę świętokrzyskiego najbardziej zasłużonych w naszym regionie pracowników socjalnych. Wojewoda Agata Wojtyszek uhonorowała trzy panie.

Statuetki za skuteczną i twórczą pracę na rzecz potrzebujących otrzymały kierownik  Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kunowie Joanna Potrzeszcz, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Piekoszowie Alicja Zawadzka oraz Elżbieta Borkowska, która wraz z mężem Januszem prowadzi od 2004 roku Rodzinny Dom Dziecka w Kawęczynie.

W imieniu wojewody statuetki wręczył pracownicom socjalnym dyrektor generalny urzędu wojewódzkiego Paweł Lubieniecki.

Podczas uroczystości w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach odczytano także list Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej skierowany do pracowników socjalnych. Galę wręczenia nagród uświetniły występy artystyczne uczniów kieleckiej szkoły muzycznej.

W województwie świętokrzyskim w pomocy społecznej pracuje ponad 5,5 tysiąca osób, z czego w rejonach opiekuńczych zatrudnionych jest około 760 pracowników.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna