Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Pracownicy socjalni otrzymali nagrody

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Pracownicy socjalni otrzymali nagrody

Kielce / 21 listopada 2018 / Tekst

Joanna Potrzeszcz, Elżbieta Borkowska i Alicja Zawadzka to pracownice pomocy społecznej z regionu świętokrzyskiego, które zostały uhonorowane przez wojewodę świętokrzyskiego Agatę Wojtyszek za skuteczną i twórczą pracę na rzecz potrzebujących. Panie otrzymały statuetki podczas uroczystej gali, która odbyła się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach.

Przypadający 21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego jest świętem wszystkich pracowników służb społecznych, a zwłaszcza pracowników socjalnych. Oprócz tego w tym roku obchodzony jest także jubileusz 100-lecia polskiej polityki społecznej. Dzień ten stał się okazją do wyróżnienia przez wojewodę świętokrzyskiego najbardziej zasłużonych w naszym regionie pracowników socjalnych. Wojewoda Agata Wojtyszek uhonorowała trzy panie.

Statuetki za skuteczną i twórczą pracę na rzecz potrzebujących otrzymały kierownik  Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kunowie Joanna Potrzeszcz, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Piekoszowie Alicja Zawadzka oraz Elżbieta Borkowska, która wraz z mężem Januszem prowadzi od 2004 roku Rodzinny Dom Dziecka w Kawęczynie.

W imieniu wojewody statuetki wręczył pracownicom socjalnym dyrektor generalny urzędu wojewódzkiego Paweł Lubieniecki.

Podczas uroczystości w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach odczytano także list Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej skierowany do pracowników socjalnych. Galę wręczenia nagród uświetniły występy artystyczne uczniów kieleckiej szkoły muzycznej.

W województwie świętokrzyskim w pomocy społecznej pracuje ponad 5,5 tysiąca osób, z czego w rejonach opiekuńczych zatrudnionych jest około 760 pracowników.

ZOSTAW KOMENTARZ