Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Pracownia Endoskopii w nowej odsłonie

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Pracownia Endoskopii w nowej odsłonie

Czerwona Góra / 09 marca 2018 / Tekst

Nowa lokalizacja, profesjonalny sprzęt i  większa powierzchnia  - to wszystko zmieniło się w Dziale Endoskopii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Rafała  w Czerwonej Górze.  - Zmiany te są korzystne zarówno dla pacjentów, jak i personelu medycznego - podkreślił Youssef Sleiman, dyrektor lecznicy w dniu otwarcia i poświęcenia nowej pracowni.

Dział Endoskopii w szpitalu w Czerwonej Górze mieścił się do tej pory  w głównym budynku lecznicy. Zajmował niewielką powierzchnię, co było uciążliwe zarówno dla pacjentów, jak i lekarzy. -  Powierzchnię poprzedniej endoskopii stanowiły jedynie dwie sale: z jednej korzystali chirurdzy  do badań górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego, a z drugiej oddziały pulmonologiczne  i oddział chirurgii klatki piersiowej. Pacjenci musieli bardzo długo czekać na zabiegi endoskopowe. Potrzebna więc była ta zmiana - przyznał dyrektor lecznicy - Youssef Sleiman.

Teraz Endoskopia mieści się w budynku C, a jej powierzchnia zwiększyła się prawie trzykrotnie. - Mamy teraz cztery sale zabiegowe, salę do wybudzeń, pomieszczenia socjalne, a nawet salę szkoleniową - wymienił szef szpitala w Czerwonej Górze.

O korzyściach jakie przyniesie nowa pracownia mówił także dr Andrzej Broniś, chirurg pełniący obowiązki kierownika Działu Endoskopii. - O nową pracownię zabiegaliśmy przez wiele  lat, ponieważ warunki w tej starej stawały się już trudne do zniesienia. Teraz będziemy mieć cztery gabinety do badań endoskopowych. Liczymy więc, że zmniejszą się kolejki, a może nawet  w końcu przyjdzie taki czas, kiedy pacjenci będą przyjmowani na badania od razu - powiedział lekarz.

Warto podkreślic, żw w 2017 roku  w szpitalu w Czerwonej Górze wykonano 8386 badań endoskopowych  i około 100 zabiegów.

W ramach inwestycji zakupiony został także nowy, specjalistyczny sprzęt o łącznej wartości  ponad 2 mln złotych. Koszt całego przedsięwzięcia to ponad 3 mln 850 tys. złotych. 44 % tej kwoty to środki pozyskane z Ministerstwa Zdrowia, 31 %  przeznaczył Urząd Marszałkowski, z kolei pozostałe 25 % to środki własne lecznicy. 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna