Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Pracowicie na porodówce

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Pracowicie na porodówce

02 stycznia 2019 / Tekst

W Nowym Roku przybyło siedmiu nowych mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Jako pierwsza, o godzinie drugiej po północy  przyszła na świat dziewczynka, która urodziła się w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka w Kielcach.

– Lilianka, która urodziła się jako pierwsza, waży ponad trzy i pół kilograma. Poród przebiegł  sprawnie, dziewczynka jest zdrowa. Godzinę później przez cesarskie cięcie na świat przyszła kolejna dziewczynka – informuje Rafał Szpak dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka. – W 2018 roku w naszym szpitalu urodziło się ponad tysiąc sześćset pięćdziesiąt noworodków, to o ponad sto więcej niż w 2017 roku. W tym okresie mieliśmy trzy porody trojaczków oraz bardzo dużo ciąż bliźniaczych. Mamy nadzieję, że w tym roku porodów będzie jeszcze więcej  – dodaje dyrektor Szpak. 

Pięcioro nowych mieszkańców regionu urodziło się również w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. – 1 stycznia na świat przyszły trzy dziewczynki i dwóch chłopców. Pierwsze dziecko urodzone w 2019 roku w szpitalu wojewódzkim przyszło na świat o godzinie 6.26, był to chłopiec o imieniu Aleksander, który ważył prawie cztery kilogramy – informuje Anna Mazur-Kałuża rzecznik lecznicy. 

Anna Mazur-Kałuża, podkreśla, że rok 2018 był rekordowy pod względem porodów. W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym urodziło się ponad dwa tysiące czterysta trzydzieścioro dzieci, czyli o sto trzydzieścioro więcej, niż w roku poprzednim. Zespoły lekarsko-pielęgniarskie odebrały czterdzieści siedem  porodów bliźniaczych, a dwukrotnie urodziły się trojaczki.

ZOSTAW KOMENTARZ