Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

REGION

Powszechny Spis Rolny już od września. O co zapyta nas GUS?

czwartek, 30 stycznia 2020 09:43 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już 1 września w całej Polsce odbędzie się Powszechny Spis Rolny. W województwie świętokrzyskim obejmie on około 95 tysięcy gospodarstw. – Zachęcamy rolników do tego, by spisali się sami poprzez Internet – tłumaczy Ewa Tomczyk, zastępca dyrektora Urzędu Statystycznego w Kielcach.

Wcześniej, do wszystkich osób objętych spisem zostanie wysłany list od prezesa Głównego Urzędu Statystycznego wraz z loginem umożliwiającym zalogowanie się na specjalnej stronie internetowej. – Rolnicy znajdą tam formularz. Liczymy na ich przychylność  i dokonanie samospisu do 16 września  – przyznaje Ewa Tomczyk.  Po tym terminie do tych, którzy nie spiszą się sami, zadzwonią ankieterzy.  W ostateczności, rolników odwiedzą rachmistrzowie spisowi. – Każdy rachmistrz terenowy będzie wyposażony w identyfikator, w którym znajdziemy imię i nazwisko, jego numer i zdjęcie. Zawsze można sprawdzić taką osobę dzwoniąc do Urzędu Gminy, Urzędu Statystycznego lub na numer infolinii – dodaje zastępca dyrektora US w Kielcach.

W spisie rolnym będą zbierane dane, dotyczące m.in. osoby kierującej gospodarstwem rolnym, produkcji ekologicznej, rodzaju użytkowanych gruntów, powierzchni zasiewów według upraw, powierzchni nawadnianej, zużycia nawozów mineralnych i organicznych, pogłowia zwierząt gospodarskich, rodzaju budynków gospodarskich, a także wkładu pracy w gospodarstwo rolne użytkownika i członków jego gospodarstwa domowego oraz pracowników najemnych.

Przekazanie danych Głównemu Urzędowi Statystycznemu jest obowiązkowe. Spis zakończy się 30 listopada.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO