Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Powstała książka o strażakach

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Powstała książka o strażakach

13 lipca 2017 / Tekst
Powstała książka o strażakach fot. D. Skrzyniarz

W czwartek 20 lipca o godzinie 17 w Starostwie Powiatowym w Kielcach w sali nr 268 rozpocznie się spotkanie promujące książkę o strażakach ochotnikach. Wydawnictwo pt. „Strażacy Kielc i ziemi kieleckiej” pokazuje bogaty dorobek jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w powiecie kieleckim. Jest to pierwsze tego typu wydawnictwo w naszym regionie. Przedstawiono w nim historię każdej jednostki, udział w największych akcjach ratowniczo-gaśniczych, działania na rzecz obronności i kultury. Wszystko wzbogacone zostało archiwalnymi i współczesnymi zdjęciami. Ciekawostką jest to, że aż siedem jednostek OSP z terenu powiatu kieleckiego istnieje już ponad 100 lat.

Książka „Strażacy Kielc i ziemi kieleckiej” to praca zbiorowa wielu autorów: pasjonatów, druhów, szefów jednostek OSP, zawsze gotowych w każdej chwili ryzykując swoje zdrowie i życie, by ratować innych. Autorzy tekstów korzystali z różnych źródeł takich jak kroniki OSP, opowieści najstarszych strażaków, ksiąg pamiątkowych, archiwów.

- To także doskonałe wydawnictwo promujące największe atrakcje powiatu kieleckiego. Jestem przekonany, iż książka o strażakach powiatu kieleckiego znajdzie się we wszystkich bibliotekach, także szkolnych, gdyż historia naszego regionu, którą tworzą strażacy, jest ważnym elementem wychowania patriotycznego i obywatelskiego młodego pokolenia – napisał starosta kielecki Michał Godowski.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna