Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Powstaje obwodnica Staszowa

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Powstaje obwodnica Staszowa

Staszów / 09 listopada 2017 / Tekst
fot. MJ, staszow.pl fot. MJ, staszow.pl

Trwa budowa obwodnicy Staszowa. Jak informuje na swojej stronie internetowej tamtejszy urząd miasta i gminy. Ekipy realizują zadania równolegle na 4 etapach. Poza pracami ziemnymi, stabilizacją podłoża i przebudową instalacji podziemnych, układane są już pierwsze warstwy betonu asfaltowego.

Jak informuje staszowski samorząd, budowa północno – zachodniej obwodnicy Staszowa, to jedna z największych i najbardziej wyczekiwanych inwestycji komunikacyjnych ostatnich lat. Będzie miała siedem metrów szerokości, blisko 5 kilometrów długości, chodnik, ścieżkę rowerową i nowy most na rzece Czarna. Trakt połączy ze sobą trzy drogi wojewódzkie: nr 765 - Osiek-Staszów-Chmielnik, 757 - Stopnica-Staszów i 764 – Staszów-Raków-Kielce.

Inwestycję realizuje Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach. Układ komunikacyjny powstaje w systemie „zaprojektuj i zbuduj”. Jej wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „Fart” sp. z o.o. w Kielcach, które wyceniło realizację tego zadania na 19 milionów 667 tysięcy złotych. Zadanie powstaje przy współfinansowaniu z Funduszy Europejskich – Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

mjk | staszow.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna