Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Ponad milion złotych wsparcia dla szpitali

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Ponad milion złotych wsparcia dla szpitali

Kielce, Czerwona Góra / 05 października 2018 / Tekst

Na ostatnim posiedzeniu Zarząd Województw Świętokrzyskiego zdecydował o wsparciu Świętokrzyskiego Centrum Onkologii kwotą prawie 700 tys. zł, z kolei 275 tys. zł trafi do Szpitala Św. Rafała w Czerwonej Górze. Pieniądze zostaną przekazane na zakup nowoczesnej aparatury medycznej.

Do ŚCO Urząd Marszałkowski przekaże dotacje na trzy zadania. 340 tys. zł zostanie przekazane na zakup i wymianę sprzętu dla działu Anestezjologii i Intensywnej Terapii ŚCO. Zakupione zostaną m.in. 52 pompy infuzyjne i 11 stacji dokujących oraz 3 monitory pacjenta. Jak podkreśla Agata Binkowska członek zarządu kompleksowa wymiana przestarzałego sprzętu jest niezbędna, aby nie stwarzać ewentualnego zagrożenia zdrowia i życia pacjentów poddawanych zabiegom intensywnej terapii.

119 tys. przeznaczone jest na wyposażenie Punktu Dystrybucji Krwi. Szpital kupi m.in. 2 chłodziarki medyczne do przechowywania krwi i preparatów krwiopochodnych, zamrażarkę medyczną do przechowywania osocza i urządzenia rozmrażania osocza, a także witryny chłodnicze i klimatyzator.

ŚCO otrzymało też 230 tys. zł na adaptację pomieszczeń na zbiorniki z ciekłym azotem. Jest to związane z rozbudową Banku Komórek Krwiotwórczych, co umożliwia przechowywanie w pojemnikach zasilanych ciekłym azotem mrożonych preparatów krwiotwórczych, niezbędnych w procesie leczenia.

Z kolei w przypadku Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Rafała w Czerwonej Górze, Zarząd Województwa zdecydował o przekazaniu 275 tys. zł na dwa zadania związane z zakupem aparatury medycznej oraz sprzętu komputerowego, niezbędnego do realizacji zadań związanych z wdrożeniem elektronicznej dokumentacji medycznej.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna