Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Ponad 300 seniorów zaprezentowało się na scenie WDKu

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Ponad 300 seniorów zaprezentowało się na scenie WDKu

10 października 2018 / Tekst

W Wojewódzkim Domu Kultury odbyła się gala finałowa I Świętokrzyskiego Festiwalu Seniorów. Na scenie zaprezentowali się zwycięzcy eliminacji regionalnych festiwalu w kategoriach: muzyka, taniec, formy kabaretowe lub teatralne oraz literatura. Organizatorzy wręczyli także medale dla osób zasłużonych w działalność na rzecz seniorów.

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. - Od wielu lat organizowaliśmy "Uśmiech Seniora", gdzie seniorzy prezentowali swoje zdolności i pasje. W tym roku chcieliśmy to wydarzenie przeorganizować w typowy przegląd występów artystycznych i okazuje się, że pomysł spotkał się z ogromnym zainteresowaniem odbiorców - podkreślił Dariusz Detka dyrektor biura Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego i pomysłodawca festiwalu.

Galę finałową poprzedziły eliminacje regionalne, które odbyły się w Staszowie, Jędrzejowie i Kielcach. Wydarzenie adresowane jest do osób powyżej 60 roku życia. Uczestnicy zgodnie przyznali, że festiwal jest świetnym pomysłem na aktywizację osób starszych i doskonałą formą rozrywki. -Bardzo się cieszymy,  że mogłyśmy dziś wystąpić na kieleckiej scenie. Przeszłyśmy eliminacje regionalne co było dla nas ogromnym wyróżnieniem. Prezentowałyśmy autorską piosenkę, której słowa opisują naszą działalność - podkreśliła Renata Kiszka przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich "Szwarszowianki" z gminy Bodzechów. -Spotykamy się często na próbach oraz podejmujemy działania na rzecz naszej małej ojczyzny, to pozwala nam odetchnąć od szarej codzienności - dodała.

Na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury wystąpił także zespół taneczny "Fifty five", działający przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Skarżysku-Kamiennej . - Specjalizujemy się w tańcu nowoczesnym. kochamy to co robimy, a dzięki tańcu zachowujemy dobrą kondycję fizyczną - podkreśliła Jadwiga Pochwała należąca do zespołu.

Podczas wydarzenia uczestnicy mogli skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych, które przygotowało Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy. Dodatkowo seniorzy mogli wykonać bezpłatne badania i zaczerpnąć porad zdrowotnych na stoisku Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Festiwal uświetnił koncert Wojciecha Gąsowskiego.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna