Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Koronawirus. Pomóżmy starszym sąsiadom!

czwartek, 12 marca 2020 12:30 / Autor: Weronika Kępa
Źródło: Twitter
Weronika Kępa

Sebastian Nowaczkiewicz, wójt gminy Sitkówka-Nowiny, udostępnił na Facebooku post informujący o akcji mającej na celu pomoc starszym sąsiadom. Inicjatywa narodziła się w Warszawie. Mieszkańcy stolicy jako pierwsi w Polsce, chcąc chronić osoby szczególnie narażone na zakażenie koronawirusem, zaoferowali im swoją pomoc.

„Drodzy Sąsiedzi! Drodzy Mieszkańcy! Jeśli potrzebujecie naszej pomocy, dajcie znać. Zrobimy zakupy, wyprowadzimy psa, pomożemy. Nie dajmy się zwariować, ale też bądźmy dla siebie dobrzy, szczególnie w tym trudnym czasie” - napisał na swoim Facebooku Sebastian Nowaczkiewicz.

Akcja została rozpowszechniona przez stronę „W imieniu”, która zamieniła napisaną odręcznie przez mieszkańców Warszawy kartkę, w plakat, a ten każdy może pobrać i wydrukować.

„Dwa lata temu pomagaliśmy dzieciom w Syrii, w tym roku ktoś znacznie bliżej nas może potrzebować pomocy. Nasi starsi sąsiedzi, którzy z powodu koronawirusa mogą bać się wyjść z domu, pójść do apteki, czy na zakupy. Pokażmy im, że nie są sami, że mają nas pod ręką. Dajmy znak solidarności” - czytamy w opisie akcji na Facebooku.

My również apelujemy do mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Pomóżcie swoim sąsiadom. Być może wielu z nich jest samotnych, być może nie mają nikogo, kto mógłby się nimi zaopiekować w tym czasie. Jednocześnie pamiętajcie o swoich rodzicach, dziadkach.

Link do plakatu: https://drive.google.com/file/d/1wEMA73l99H77WI0vu0Leu3O8bDKG3dBB/view

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO