Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Pomogą rozliczyć PIT…w galeriach

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Pomogą rozliczyć PIT…w galeriach

Województwo świętokrzyskie / 07 marca 2019 / Tekst
Pomogą rozliczyć PIT…w galeriach Piotr Michalec

16 marca w czterech świętokrzyskich galeriach handlowych pracownicy urzędów skarbowych i Izby Administracji Skarbowej będą pełnić dyżury w punktach rozliczania zeznań rocznych za pośrednictwem usługi Twój e-PIT.

Akcja odbędzie się w Galerii Echo i Galerii Korona w Kielcach oraz Galerii Hermes w Skarżysku-Kamiennej i Centrum Galardia w Starachowicach. Urzędnicy będą prezentować sposób działania nowej usługi Ministerstwa Finansów – Twój e-PIT, w której przygotowano i udostępniono gotowe zeznania roczne dla podatników rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38.

Pracownicy urzędów dyżurujący w galeriach będą udzielać podatnikom informacji o ulgach i odliczeniach w podatku dochodowym za 2018 rok, a także oferować pomoc w zalogowaniu się do usługi Twój e-PIT, dokonaniu ewentualnych zmian w zeznaniu oraz w jego akceptacji i pobraniu Urzędowego Poświadczenia Odbioru (UPO).

Pomoc urzędników jest bezpłatna i nie wiąże się ze spełnieniem żadnych warunków. Jednak, aby dokonać rozliczenia, trzeba przynieść ze sobą: ubiegłoroczne zeznanie podatkowe, jedną z informacji od pracodawców (np. PIT-11) za 2018 rok oraz ewentualne dokumenty uprawniające do ulgi np. rehabilitacyjnej.

Akcja potrwa od godziny 12 do 20.

ZOSTAW KOMENTARZ