Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Pomogą pokrzywdzonym przestępstwem

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Pomogą pokrzywdzonym przestępstwem

Opatów / 11 marca 2019 / Tekst

W budynku Starostwa Powiatowego w Opatowie funkcjonuje Lokalny Punkt Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. To jeden z sześciu punktów w województwie świętokrzyskim, w którym świadczona jest pomoc: psychologiczna, prawna i materialna.

Małgorzata Jalowska, wicestarosta opatowski powiedziała, że niektóre osoby pokrzywdzone w wyniku przestępstwa często oczekują niezależnej pomocy w różnej formie, a lokalny punkt taką pomoc oferuje. Joanna Baran, reprezentująca stowarzyszenie „Hojne Serca” prowadzące przedsięwzięcie podkreśla, że nie można wartościować przestępstw, ponieważ każde powinno nieść z sobą nieuchronność kary. - Pomagamy osobom, które stały się ofiarami każdego rodzaju przestępstw – mówi Joanna Baran.

W punkcie świadczona jest przede wszystkim pomoc prawna i psychologiczna, ale też materialna. - Pokrywanie kosztów związanych z psychoterapią, pokrywanie kosztów odzieży, żywności, obuwia, pokrywanie kosztów czasowego zakwaterowania. Dodatkowo możemy sfinansować opłaty stałe: prąd, gaz woda – wylicza Baran. Poza wsparciem w lokalu, całą dobę czynny jest telefon wsparcia pod numerem 730-918-259, pod którym osoba uzyska wstępną pomoc.  

 Punkt w Opatowie czynny jest w piątki, w godzinach od 9 do 16, wejście boczne do budynku starostwa, od strony parkingu. Punkt prowadzi Stowarzyszenie "Hojne Serca" i finansowany jest z Funduszu Sprawiedliwości Ministerstwa Sprawiedliwości.

ZOSTAW KOMENTARZ