Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Policjanci przechwycili papierosy bez akcyzy

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Policjanci przechwycili papierosy bez akcyzy

Sandomierz, Tarnobrzeg / 12 lutego 2018 / Tekst

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wspólnie z funkcjonariuszami z sandomierskiej komendy ujawnili ponad 2500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy u 53-latka z rejonu Podkarpacia. Kwota na którą mężczyzna naraził Skarb Państwa na straty szacuje się na blisko 60 000 złotych.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach od jakiegoś czasu podejrzewali, że mieszkaniec województwa podkarpackiego może trudnić się nielegalnym obrotem wyrobów tytoniowych na terenie powiatu sandomierskiego. Przypuszczenia policjantów szybko się potwierdziły. Policjanci z komendy w Kielcach, wspólnie z kolegami z sandomierskiej jednostki, zatrzymali 53-latka w rejonie Sandomierza. W trakcie czynności okazało się, że jest on dobrze znany policjantom. Dalsze działania funkcjonariuszy doprowadziły śledczych na jedną z posesji w powiecie tarnobrzeskim, gdzie policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad 2500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kwota, na którą 53-latek naraził Skarb Państwa na straty szacuje się na blisko 60 000 złotych.

Policjanci sprawdzają, do kogo miały trafić zabezpieczone papierosy i w jaki sposób 53-latek wszedł w ich posiadanie. Zatrzymany trafił do policyjnej celi. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Kielce

Oprac.: Piotr Wójcik

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna