Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Policja monitoruje bezpieczeństwo na stokach

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Policja monitoruje bezpieczeństwo na stokach

14 stycznia 2019 / Tekst
Policja monitoruje bezpieczeństwo na stokach Policja Świętokrzyska

Świętokrzyska Policja po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną na rzecz bezpieczeństwa na terenach narciarskich "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku".

Przedsięwzięcie jest kontynuacją działań podejmowanych w ubiegłym sezonie zimowym, a jego celem jest poprawa bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich oraz promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach, a także upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

-W województwie świętokrzyskim akcja została zainaugurowana w minioną sobotę na stoku narciarskim w miejscowości Krajno Zagórze. Funkcjonariusze udzielali cennych wskazówek jak zadbać o swoje bezpieczeństwo oraz przypominali o przestrzeganiu obowiązujących przepisów - informuje st. sierż. sztab. Małgorzata Pędzik  z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach

-Przestrzegamy dzieci przed niebezpiecznymi zabawami na stokach. Przypominamy również, że każde dziecko do 16 roku życia, jeżdżące na nartach ma obowiązek mieć na głowie kask. Zachęcamy również dorosłych do zaopatrzenia się w kask, który uchroni głowę w czasie wypadku  - dodaje policjantka. -Apelujemy również o odpowiednie zabezpieczenie sprzętu narciarskiego podczas przewożenia. Niezależnie czy te rzeczy są przewożone na dachu auta czy w środku samochodu powinny być przymocowane, aby nie stwarzały zagrożenia podczas hamowania - uzupełnia st. sierż. sztab. Małgorzata Pędzik.

Policyjne patrole będą pojawiać się na wszystkich stokach w regionie monitorując bezpieczeństwo podczas zimowego szaleństwa.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna