Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Podziel się krwią

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Podziel się krwią

15 lutego 2019 / Tekst
Takie butelki otrzymają krwiodawcy od firmy Dafi Takie butelki otrzymają krwiodawcy od firmy Dafi

Do oddawania krwi zachęca kielecka firma Formaster Group, która w dniach od 18 do 22 lutego w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach organizuje akcję podzielenia się z innymi tym bezcennym darem. Każda osoba, która zostanie krwiodawcą, otrzyma butelkę filtrującą Dafi z wygrawerowaną na niej grupą krwi.

Krwi potrzebują zarówno pacjenci szpitalni jak i ci, którzy są leczeni ambulatoryjnie. Instytucją odpowiedzialną za organizację poboru krwi na terenie województwa świętokrzyskiego jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Bieżące zapotrzebowanie na krew konkretnej grupy znajduje się na stronie www.rckik-kielce.com.pl. Centrum codziennie apeluje do osób pełnoletnich, aby oddały krew. Pomimo tego honorowych krwiodawców jest wciąż za mało. Stąd pomysł na kolejną akcję, która odbędzie się między 18 a 22 lutego w Centrum Krwiodawstwa w Kielcach. Organizacji tego wydarzenia podjęła się kielecka firma Formaster Group.

- Wychodząc naprzeciw potrzebom promocji honorowego krwiodawstwa, zdecydowaliśmy się na podjęcie długoterminowej współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Współpraca z Centrum rozpoczęła się w 2018 roku i będzie trwać przez cały bieżący rok - mówi Maciej Bursztein, dyrektor techniczny oraz członek zarządu Formaster Group, właściciela marki Dafi.

Każda osoba, która w dniach trwania akcji honorowo odda krew w Kielcach lub jednej z placówek w regionie otrzyma butelkę filtrującą Dafi, na której będzie specjalny grawerunek z grupą krwi.

- Krew jest potrzebna codziennie, dlatego cieszymy się ze współpracy podjętej z Formaster Group. Liczymy, że takie akcje przyciągną większą liczbę chętnych do pomocy potrzebującym, ale też utrwalą w świadomości kielczan fakt, że jest to zabieg zupełnie bezpieczny, który pomaga choremu wygrać walkę o zdrowie. Oddawanie krwi jest bezpieczne dla zdrowia dawcy, kobiety mogą ją oddawać cztery razy w roku a mężczyźni sześć - mówi Wojciech Markiewicz, specjalista laboratoryjnej transfuzjologii medycznej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

Krew mogą oddać zdrowe osoby pełnoletnie, ważące co najmniej 50 kilogramów. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.rckik-kielce.com.pl.

Akcję oddawania krwi można zorganizować również poza Centrum Krwiodawstwa, np. w szkole lub firmie. W listopadzie 2018 r. uczniowie II LO w Kielcach oddali prawie 25 litrów krwi, za co również otrzymali upominki marki Dafi. Pracownicy Formaster Group oddają krew w miejscu pracy co kilka miesięcy. Najbliższe pobieranie w siedzibie w Bilczy zaplanowane jest na początek marca 2019 roku. Więcej na stronie www.podzielsiekropla.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna