STARCOM MULTI (7)

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Podsumowania Piotra Dudy

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Podsumowania Piotra Dudy

Świętokrzyskie/kraj / 03 stycznia 2017 / Tekst

- Nie pamiętam kiedy ostatnio był tak pozytywny rok dla polskich pracowników – mówił w Kielcach Piotr Duda, szef komisji krajowej NSZZ „Solidarność” podsumowując miniony rok. Jego zdaniem wśród pozytywnych zmian można wymienić podniesienie minimalnej płacy do 2 tysięcy złotych czy skorygowanie zapisów o klauzuli społecznej w przepisach dotyczących zamówień publicznych.

Zdaniem Piotra Dudy wyzwaniem na ten rok najprawdopodobniej będzie obrona praw pracowniczych, także w przypadku konsekwencji, które przyniesie reforma edukacji. - Reforma została przegłosowana, a do Prezydenta należy decyzja czy ją podpisze czy nie -mówił Duda. - Dla „Solidarności” najważniejsze jest to, by chronić miejsca pracy. Musimy wreszcie dbać o członków związku. Chcę powiedzieć, że w szeroko rozumianej edukacji zrzeszonych w związku jest tylko około 38 procent wszystkich nauczycieli. Przede wszystkim będziemy dbali o członków „Solidarności” w edukacji. To dla nas najważniejsze zadanie – stwierdził w Kielcach Piotr Duda. 

Przewodniczący komisji krajowej „Solidarności” jest przekonany, że wyżej wymienione zmiany zostały wprowadzone dzięki uporowi i współpracy z różnymi środowiskami. - Wiemy, że problemów w poszczególnych zakładach pracy jest dużo. Będziemy się z nimi mierzyć. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, jako związek zawodowy „Solidarność”, będziemy protestować przeciwko każdemu rządowi – deklarował Piotr Duda.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna