Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Podsumowania i plany OHP

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Podsumowania i plany OHP

Kielce / 06 grudnia 2018 / Tekst

W Wojewódzkim Domu Kultury odbyło się drugie w tym roku posiedzenie Wojewódzkiej Rady Programowej OHP. Spotkanie było okazją do podsumowania tegorocznych działań oraz przedstawienia najbliższych planów związanych z kształceniem zawodowym.

Głównym tematem spotkania było kształcenie zawodowe dualne. - Chcemy podnieść jakość kształcenia zarówno w szkołach, jak i u przedsiębiorców. Mówiąc o systemie kształcenia dualnego mamy na myśli zajęcia teoretyczne w szkole oraz praktyczne w firmach - podkreślił Jacek Sabat Wojewódzki Komendant OHP w Kielcach. -Członkowie Rady Programowej pomogli nam w stworzeniu bazy sprawdzonych przedsiębiorców, gdzie młodzież znajdzie dobre warunki kształcenia. Jeśli chodzi o plany na najbliższy rok skupimy się na kompleksowości obsługi młodzieży. Chcemy pomóc młodym ludziom, aby mogli się odnaleźć na rynku pracy - dodaje Wojewódzki Komendant OHP.

Podczas posiedzenia Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik przybliżył zmiany w przepisach dotyczących kształcenia zawodowego. -Najważniejsze zmiany to zwiększenie subwencji oświatowej na szkolnictwo zawodowe, w szczególności promowane będą zawody deficytowe. Pracodawcy, którzy przyjmą uczniów na kształcenie  będą mieli ulgi w podatkach - mówił Kazimierz Mądzik. -Nadchodzą dobre zmiany, wiemy, jakie braki są we wszystkich zawodach. Chodzi o to, żeby pokazać ludziom jakie mają predyspozycje - dodał Świętokrzyski Kurator Oświaty.

Ministerstwo Edukacji Narodowej chce, by szkoły branżowe były bardziej związane z rynkiem pracy, oczekiwaniami pracodawców i realiami gospodarczymi. Mają one kształcić w zawodach dopasowanych do potrzeb rynku pracy przy dużym zaangażowaniu pracodawców.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna